František Kabelák

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: František Kabelák

Příspěvekod Haldirus » 17 led 2017, 10:14

Zdravím,

rád bych se Vás zeptal, na Váš názor ohledně tohoto autora a jeho pohledu na Spagyrii ?
Naučí člověka jeho kniha "Praktická spagyrie"? Či je to opět autor, co své vědomosti spíš nezdílí?

Děkuji
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: František Kabelák

Příspěvekod Arex » 17 led 2017, 13:31

Haldirus: Praktická spagyrie je použitelná a velmi dobře informovaná kniha. Ale není to učebnice, která by Ti metodicky vysvětlila všechno od A do Z. Nejde tu tedy o knihu samotnou, jako spíš o čtenáře - pokud máš všechny ctnosti uchazeče o poznání, tj. lásku, zdrženlivost a vytrvalost, můžeš se do jejího studia klidně pustit a uděláš dobře.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Šálukim
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 57
Registrován: 05 zář 2016, 19:06
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 34×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: František Kabelák

Příspěvekod Šálukim » 19 led 2017, 17:33

Haldirus: jestli chceš více praxe a podrobnějšího popisu práce ve spagyrií,
přečti si Palladium spagyricum Petrus Johannes Faber. Taky od F. Kabeléka Herbář Hermetikův
:strelec šťasten ten, kdo našel svou cestu a je jí věrný

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: František Kabelák

Příspěvekod RaE » 15 lis 2019, 18:43

Znali se, případně spolupracovali spolu pánové Kabelák a Bardon? Existuje např. dochovaná korespondence?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: František Kabelák

Příspěvekod Arex » 17 lis 2019, 11:52

Rae: Je pouze zmínka v poválečné korespondenci Františka Kabeláka, že dostal od pana Bardona počátkem 40. let několik dotazů, které se týkaly kabaly, a vyměnili si pár dopisů. Pan Kabelák tam píše, že je hledal, ale už je nemá. - Přestěhoval se koncem války a asi při tom o ně přišel.

Takže pokud by z korespondence něco existovalo, muselo by to být někde v Opavě. Já bohužel víc nevím.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “František Kabelák”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host