Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.

Chcete mít tohle téma aktivní - patří tohle téma do Hermetismu ?

Anketa končí za 02 črc 2014, 07:11

Ano
10
Arex , Helena , majstro , Adam , Firzen , beo , Ondra , mek onder , Ištar , Saila
63%
Ne
6
Cagliostro , marvin , zebyja , DAn , Charon , Tomáš
38%
 
Celkem hlasů: 16

FTX

Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod FTX » 03 črc 2011, 09:57

Když chodím domů kolem jedné restaurace tak tam občas hrají naživo nějaký rock.

O to by nešlo. Vidím v té hudbě astrální vír, kterým jsou stahovány démonické entity. Ty pak parazitují na posluchačích.

Děsí mě rádio Beat:
Dříve: Tak Fauste přišel jsem si pro tebe. Néé strope nééé..... áááá
Dnes: Tak Fauste přišel jsem si pro tebe. Néé strope nééé. Au, co je to za strop. To jsou jedinečné stropní panely .......

Takhle vkládat do podvědomí, že zachránit pakt, který Faust podepsal vlastně může strop je takové divné.

Tak pověz mi ...., jaké kotle jsou v pekle nejvýkonnější. Ale pekelné slunko již nezasvítilo 5300 let. Hlupáku! Nejvýkonnější jsou kotle .......

Tady je zase podsouvána myšlenka, že jedině pekelně výkonné je správné.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kabat/v-pekle-sudy-valej-1070
Tohle bych zase prozměnu nazval baladou na nezodpovědnost.

Byla by to sranda, kdyby tím nebyly otevírány brány a skutečně nebyla stahována negativní energie. Lidé se magii smějí, ale nevědomě ji provozují. Následky toho jsou pak katastrofální. Vážím si toho, kdo má skutečně materialistický názor a tohle z principu odmítne. Nemusím čumět do astrálu, ale na druhou stranu to bych si pomohl asi tak jako kdybych přecházel ulici se zavřenýma očima.

Bohužel možností, jak varovat posluchače mě mnoho nenapadá.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Ondra » 03 črc 2011, 11:47

Vesměs souhlas, ale nevim co by to bylo za svět, když by tu bylo jen samé pozitivum. Všechno má svůj účel a záleží jen na dotyčném, jak se s tím vypořádá.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod AlA777 » 07 črc 2011, 01:50

Ja posloucham poslednich par let traky s binauralnimi beaty pro ruzne stavy, ktere potrebuju naladit. Pak se mi libi tradicni arabska hudba, snazim se hrat na Darbuku a Didgeridoo, coz je zase nastroj australskych domorodcu. No a desitky let ujizdim na metalove hudbe, ktera ve me pres satanismus vzbudila zajem o okultismus a duchovno. Aktualne posloucham jednu moji oblibenou skupinu, ktera ma texty nabite okultni tematikou:

Kód: Vybrat vše

   Functioning chaos energy… conscious perception altered!

Identified with Dispersion!! Manifest Chaos!
AZATHOTH… I Invoke Thee!
Chamber in darkness…
Meditation upon… terrible presence!

Torn from physical body… emerging from the throat!
Increasingly raw… more animalistic!!

Identified with Dispersion!! Manifest Chaos!
AZATHOTH… I Invoke Thee!

Lifting from the dark pit into the dizzy vortex of blackness…
Rending me free, Rending me free(Vibrating)!

NICFUNETFI!
NICFUNETFI!
NICFUNETFI!

NKBA TOBME AZATHOTH
I Call To Me Azathoth

EBARI CRISAI! CRISAI! CHORONZON!
Conjure Mighty! Mighty! Choronzon!

I Summon Thee from the abyss of deepest dreaming chaos!
Projected into the Abyss!
outer limits of consciousness… perceived!

XIQUAL CHOYOFAQUE!!
IO CHORONZON!!
IO AZATHOTH!!

Functioning chaos energy… conscious perception altered!

Identified with Dispersion!! Manifest Chaos!
AZATHOTH… I Invoke Thee!
Chamber in darkness…
Meditation upon… terrible presence! 


Jinak soucasnou popularni hudbu neposloucham, nejak ke me nepromlouva a nerezonuje ve me, takze ji akorat akceptuji a nekdy az s podivem sleduji, jake kulty mainstream vytvari a snazim se porozumet co ty lidi tak oslovilo, ze jsou ochotni dat tisice za vstupne a nasledne se v davu tlaci pod podiem, jen aby videli sve idoly?!

"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

FTX

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod FTX » 09 črc 2011, 10:42

AlA777 píše:Jinak soucasnou popularni hudbu neposloucham, nejak ke me nepromlouva a nerezonuje ve me, takze ji akorat akceptuji a nekdy az s podivem sleduji, jake kulty mainstream vytvari a snazim se porozumet co ty lidi tak oslovilo, ze jsou ochotni dat tisice za vstupne a nasledne se v davu tlaci pod podiem, jen aby videli sve idoly?!


Všechno je to logické.

Můj post bylo varování, že za tím, co se vydává za hudbu je magie inspirovaná entitami, které z toho profitují. Pouze posluchači si to neuvědomují. A tak se stanou snadnou kořistí a entity si trochu jejich energie cucnou. Ono i ty koncerty mohou mít upraveny rekvizity tak aby to konkrétním entitám vyhovovalo.

To, že vznikají kulty může být inspirováno stejným zdrojem. Nemám ani chuť to zkoumat.

Jen poznamenávám, že lidé mají blíže k magii než si sami myslí. Jenže bohužel jaksi naruby a to tak, že namísto toho aby ovládali neviditelné síly, jsou sami ovládáni. Jedinou ochranou takového člověka je pak jeho dobrosrdečnost a víra v jakousi nepoznanou harmonii či řád. Tato víra představuje jeden z nižších aspektů Božské Prozřetelnosti. Pokud ji nemá, tak pak se může propadnout hodně hluboko.

A pokud to stále někdo nechápe, ať se podívá na tento obrázek:
Obrázek
a k tomu doporučuji si přečíst tohle: http://jedubaba.blog.cz/rubrika/franchezzuv-odkaz-3, zejména jak Franchezzo popisuje tzv. peklo. To už se tam lidé tak těší, že symboliku z této sféry používají i zde na zemi :twisted: ? Jen aby pak nesplakali nad výdělkem :lol: .

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Ondra » 09 črc 2011, 13:08

FTX : varovat je sice vhodné, ale postatné je to , co to konkrétně v Tobě vyvolává... pocit strachu ?

Jedíným ďáblem, který existuje je Chronozon, pán chaosu,a le i stím je třeba se utkat.

FTX

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod FTX » 09 črc 2011, 20:22

Konkrétně ve mě to vyvolává tohle:

A, Když se takové hudbě podám (tzn. že ji aktivně neodmítnu), tak pak schytám ban na jakékoliv cvičení brány. Ani nejjednodušší koncentrace se mi nedaří klidně i 14 dni.

B, Když se tomu magicky bráním, tak z poslechu nemám vůbec nic. Je to jako kdyby mezi mnou a tou hudbou byla neprostupná bariéra. Jen se musím neustále koncentrovat namísto toho co mám v práci dělat. A to ještě úplně zbytečně.

Choronzona ke spokojenosti prozatím nepotřebuji. I slabý negativní princip dokáže udělat pomalou erozi, pokud mu není věnována dostatečná pozornost. V případě Choronzona bych si asi dával pozor asi tak jako když v hmotném světě pracuji s jedem.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Ondra » 09 črc 2011, 21:23

Myslim si , že by mág neměl být tolika ovlivnitelný. Dle mne tomu přisuzuješ neúměrně velkou váhu a tím to dynamizuješ.
Tím neříkám, že v určitých situacích (únava , alkohol, drogy , atd..) tomu tak neni.

______

jinak vám taky posílám něco uklidňujicího.
http://soundcloud.com/sattyananda/satty ... n-ali-khan

FTX

Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod FTX » 09 črc 2011, 22:57

ekeaze píše:Myslim si , že by mág neměl být tolika ovlivnitelný. Dle mne tomu přisuzuješ neúměrně velkou váhu a tím to dynamizuješ.
Tím neříkám, že v určitých situacích (únava , alkohol, drogy , atd..) tomu tak neni.


Naprostý souhlas - neměl. Také je to už staršího data. Psal jsem, že jsem přiše na možnost to odmítnout a pak to na mě zase takový vliv nemělo. A ještě jednu věc jsem nezmínil, kdybych to poslouchal a nemusel při tom vykazovat pracovní výsledky, tak bych měl k dispozici mnohem více sil a to co jsem popisoval by se třeba takhle nestalo. Ne všechna hudba mě takto ovlivňovala.

Ono je to koncipované tak, aby to rezonovalo s těmi nejtemějšími kouty lidské duše. Uznávám, že bych si měl zamést u sebe. A brát ty skladby jako pomůcku pro vyhlednání svinstva v mikrokosmu. Jenže on se základní charakter velmi špatně a pomalu mění.
------
A když něco ve mě vyvolávalo tohle, tak jen odhaduji, že pro ostatní lidi to bude asi velmi "přínosné" a "prospěšné". Jinak to, že umění může výslovně škodit je známý fakt. A magický tréning pouze může zvednout rezistenci.
------
BTW: Třeba tohle je zajímavá melodie, která podle mě neškodí:
http://files.kab.co.il/audio/music/Music_01-2005_Kadish.mp3

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Anubis » 12 črc 2012, 11:53

Hudba pro mě byla kdysi jediný prostředek, jak na tomhle světě přežít, a proto jí za hodně vděčím... Je mi jedno, jestli je moderní nebo ze staré školy. Dokonce mě nezajímá ani žánr. Tu toleranci jsem si vybudoval už v brzkém věku, kdy jsem hrál v orchestru a zpíval v kostelech. Možná si toho hodně lidí nevšímá, ale géniové skládají pořád, akorát v jiném prostředí než v minulosti, což hodně ovlivňuje jejich tvorbu. Jediné, co mi asi poslední dobou uniká je soudobá populární hudba.

Když už jste nakousli ten metal, tak některé skupiny je zábavné poslouchat, protože něco jiného zpívají/křičí a něco jiného hrajou. I v některých deathmetalových skladbách jsem našel velmi vznešené ideje (v melodii). Proto je občas lepší, když jim není rozumět. To, co se stane se samotnými interprety kvůli takové rozpolcenosti už je věc druhá...

Elektronická hudba je logickým vyústěním posledních pár desítek let. Kdo někdy pracoval v nějakém těžším provoze a má smysl pro rytmus, tak ho toto prostředí mohlo s úspěchem inspirovat. Stroje pracující s určitým cyklem, do toho padají na zem ocelové trubky, támhle zase syčí pneumatické zařízení a někde v dáli hučí generátor - nádhera.

Dát člověku nadhled v této době je těžší, a tak se často zvyšují frekvence, kdy klasické nástroje na to už nestačí, ale pořád jde o stejný princip. Mezní případ je psychedelický, popř. goa trance, který dokáže vyvést až za potřebné hranice (z hlediska normálního člověka). Pro ty, kdo mají zkušenosti s meditacemi je možné pozorovat nepřirozené stavy i bez drog. Když jsem kdysi cvičíval asparšajógu (za chůze), tak mi při současném poslechu této hudby začly před očima mizet objekty (i celé domy), což je napoprvé dost zvláštní. Další zážitky jsou spíše neutrálně-negativní. Protože může být člověk vrhnut někam, kde ještě není doma.

Různé druhy nástrojů dráždí různé složky člověka, ale obecně se dá říct, že:
bubny a dřevěné nástroje = pudový člověk
žestě = citový člověk
struny = intelektuální člověk

To ale neznamená, že čistě pudoví a citoví lidé půjdou s nadšením poslouchat celý orchestr, aby rozvinuli intelekt. Budou tam slyšet složku, která je nudí, a proto ho nejspíše odmítnou. Mág by neměl opovrhovat žádnou z těchto složek. Uznávám, že třeba v elektronických žánrech se takové rozdělení najde jen těžko, ale jde to. I tam existují skladby, které jdou napříč celou bytostí, jako kdysi klasická hudba (v dobách tichého informačního pole).

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Pete » 12 črc 2012, 12:15

Moje nejoblibenejsi skupina a asi nejlepsi skupina co se Goa trance tyce je Infected Mushroom (najdete si na youtube) maji hodne CD a jejich kreativita a fantazie me opravdu prekvapuje, ne jak popove pisnicky ktere maji 2-3 minuty, trance pisnicky maji minimalne 6 minut a furt se meni.. nemivaji stejny refrem, stejnou hudbu..

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Co říkáte "moderní hudbě"?

Příspěvekod Anubis » 13 črc 2012, 10:34

Pete píše:...

Kdysi jsem od nich taky něco poslouchal a určitě patří k těm lepším (rád vzpomínám třeba na Muse Breaks). Já mám nahoře Juno Reactor díky jejich mocným tribal prvkům. Řekl bych, že to dokáže oslovit každého, kdo holduje podobné hudbě a má v sobě nějakým způsobem „zapuštěného“ domorodce. Našel jsem ho u sebe na podvědomé úrovni a i když už ze mě šaman asi nebude ;), tak je to dobré zjištění pro další práci na sobě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Ondra » 13 črc 2012, 14:04

Od Infected Mushroom jsou dobrý starší věci, teď co dělaj je celekm spatný . Každej kdo je poslouchal , tak na ně děsně nadáva, kam se to "posunuli" .


Jiank z mého výběru, co mne tak teď napadá, když tak postněte nějaké ty srdcovky :) :
http://www.youtube.com/watch?v=eIB2YKXr4ng
http://www.youtube.com/watch?v=4-5hZUUB6rM
http://www.youtube.com/watch?v=HnhuZ_p-dbQ
http://www.youtube.com/watch?v=9Gly1XleRWE
http://www.youtube.com/watch?v=8L64BcCRDAE
http://www.youtube.com/watch?v=P0EbfikCAts

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Windik » 13 črc 2012, 18:14

slyším to prvně a docela jako jo, díky už jsem si to sosnul :)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Pete » 13 črc 2012, 20:29

Ekeaze - mi se libilo album Legend of black shawarma (2009) ale z noveho alba Army of Mushroom se mi libilo jen par pisnicek.. hlavne Send me an angel, ktera je v hebrejstine.. jinak se mi libi vsechny jejich alba az na to posledni no

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Co říkáte "moderní hudbě"?

Příspěvekod mirmin » 13 črc 2012, 21:41

Ondra (ekeaze) píše:


Ondra(ekeaze).Tie odkazy-muzika parada.
Ja som pocuval Yanniho. Trosku iny druh muziky.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti