Evokace ve spiritismu

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 18:46

Zde je pokračování tématu z viewtopic.php?f=4&t=417&start=15 ...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 19:10

FTX píše:
A může to být i lidská bytost. Jsou mezi námi tací, kteří natolik lpí na hmotě, že se ani po smrti nedostanou na onen svět .......


A kdo si za to může? Oni sami.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 19:19

Cagliostro píše:A kdo si za to může? Oni sami.

Samozřejmě, jak jinak. To ulpění musí být *naprosto totální*, většinou spojené i s nějakou kriminalitou, třeba vražděním.

Abych někoho takového popsal, musí chtít neustále více a více, být posedlý hromaděním hmotných statků, naprosto bez skrupulí, nemít zábrany podrazit i přítele jen aby měl víc. A po smrti se od hmoty nemůže odtrhnout, tak bloudí a pozoruje svět, který už nedokáže ovlivnit. Spiritista je pro něho hotové požehnání. Tento jev myslím není úplně častý.

Přečti si kknížku Franchenzův denník, např. tak je to popsáno.
Naposledy upravil(a) FTX dne 15 zář 2012, 19:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 19:33

FTX píše:
Přečti si kknížku Franchenzův denník, např. tak je to popsáno.


Pžiznávám, o tomhle deníku jsem nikdy neslyšel. Ale já to četl v jinech tézích, a (krom spiritistů) to tak uznávala většina okultní a magické studie. Mimochodem, takový energetický upír (larva) je pěkná potvora. Na koho se nasaje, má co dělat (pokud je to jen spirititista obzvláště), aby se jí zbavil.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 19:37

Cagliostro píše:
FTX píše:Přečti si kknížku Franchenzův denník, např. tak je to popsáno.

Pžiznávám, o tomhle deníku jsem nikdy neslyšel. Ale já to četl v jinech tézích, a (krom spiritistů) to tak uznávala většina okultní a magické studie.

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazevclanku=franchezzo-poutnik-v-zemi-duchu-1&cisloclanku=2005072601

Cagliostro píše:Mimochodem, takový energetický upír (larva) je pěkná potvora. Na koho se nasaje, má co dělat (pokud je to jen spirititista obzvláště), aby se jí zbavil.

Tohle bohužel znám i prakticky :(

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 15 zář 2012, 19:56

FTX píše:Živlové bytosti bych z tohohle nepodezíral, ty většinou spiritisty za nos nevodí.

Však já neříkám, že to jsou ony.

FTX píše:Může to být třeba elementár,...

Ale toho někdo musel skrz sebe vytvořit. Pořád se bavíme o tom samém.

FTX píše:A může to být i lidská bytost. Jsou mezi námi tací, kteří natolik lpí na hmotě, že se ani po smrti nedostanou na onen svět .......

Nikdo z nich není v astrálu na věčnost. U někoho trvá ozdravný proces dýl, u někoho zase kratší dobu. Jediný způsob, jak ho přizvat zpět je s využitím mrtvého těla, nebo nějaké jeho části, která je opatřena pamětí, jak jsem ji popsal vedle. To je už ale nekromancie a ne nějaká „nevinná“ spiritistická seance. Pokud nechceš dělat takové nehumánní obřady, tak se musíš spokojit s tím, že ta kombinace/cesta člověka je unikátní a nemůžeš ji zkrátka přivolat zpět do projevu. Vždy musíš nějakou část nahradit a matrice nebude úplná. Její determinant (projev) bude také jen částečný = obraz/hlas/písmo.

Ani spiritista, ani nekromant nechápe, co je to život, jinak by takové věci nedělal. Proč se snažit vytahovat něčí astrální tělo z minulosti? Vždyť je to k ničemu. Vím, že máš takové choutky, ale uvědom si, že v této realitě existuje plno lidí, kteří ti poradí líp než třeba obživlý B-rdon.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 19:58

FTX píše: Franchenzův deník


letmo jsem to projel očima, v podstatě je to hodně podobní spiristickým historkám psaných údajnými zemřelými. Tohle je totiž strašné škatulkovaná oblast, kde se to pastma na sebe sama jenom hemží. Aksanov, Janeček (Před branou vyšších světů, 1903), Karel Sezemský, Václav Havel a další a další... I když každý zaznamenal jiné případy u médií, kdy duchové vypráví něco jiného (vzpomněl jsem si, i Flammarion popisoval jiné světy na základě těchto seancí :P ) každému jako o mnohem dokonalejším světě, kde je plno lásky atd. Hodně případů zaznamenal na konci tohoto století z celého světa Peter a Mary Harrison (u nás vyšla trojdílná edice u Ivo Železného). Popisují zemřelí, že tam mají školu (!), jedí potraviny (!), ale nemluví, ale diskutují jakoby přenosem myšlenek (telekineze). A otázka je nasnadě, proč? Odpověď je jednoduchá, je to hodně přijatého a zastřeného. Ti duchové mají pravdu, ale jenom proto, že to tak vidí. něco jim zastřelo vnímání (prozřetelnost?). No a ti, co jim naslouchají, jim to také věří :P Oni nemohou popisovat vyšší světy, nejsou to duše, které tam vidí :lol: Jak tvrdé, ale přitom jednoduché a šílené :)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 19:59

Tedy souhlasím s výše popsaným Anubem.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 20:04

Cagliostro píše: No a ti, co jim naslouchají, jim to také věří :P Oni nemohou popisovat vyšší světy, nejsou to duše, které tam vidí :lol: Jak tvrdé, ale přitom jednoduché a šílené :)

Tohle už je zase něco jiného. Ti duchové z o něco málo vyšších sfér spiritistům do seancí pravděpodobně moc nelezou. Ale jasně, světů je mnoho a mnohé mají jistá specifika :) přesně tak jak píšeš.

Tady jsem řešil jenom to, co se pravděpodobně zobrazí při seancích spiritistů namísto hledané bytosti.

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 20:13

Anubis píše:Ani spiritista, ani nekromant nechápe, co je to život, jinak by takové věci nedělal. Proč se snažit vytahovat něčí astrální tělo z minulosti? Vždyť je to k ničemu. Vím, že máš takové choutky, ale uvědom si, že v této realitě existuje plno lidí, kteří ti poradí líp než třeba obživlý B-rdon.

BTW nekromancii považuji za dost nečistou a nevhodnou. Snažit se rekonstruovat rozpadající astrální matici je podle mě proti přirodě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 15 zář 2012, 20:23

FTX píše:BTW nekromancii považuji za dost nečistou a nevhodnou. Snažit se rekonstruovat rozpadající astrální matici je podle mě proti přirodě.

A jak jinak tedy chceš obalamutit ducha, aby se vrátil? Nebo co si myslíš, že definuje člověka? Nekromant nebo kdo to dělá je prostě závislý na pudech, nanejvíš na citech. Bude mu dělat potěšení bavit se s takovým stvořením, protože nikam dál nedosahuje. Kdyby ho zajímala vysoká magie, tak by mu nevadilo, že se mu místo Bardona ozval třeba Prométheus. Kvalita informací bude stejná.

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 20:46

Anubis píše:A jak jinak tedy chceš obalamutit ducha, aby se vrátil?

Právě tohle je to největší úskalí nekromancie "obalamutit"+"vrátit". Obojí není přirozené.

Anubis píše:Nebo co si myslíš, že definuje člověka?

Ono je to stejně zajímavá otázka pro meditaci, kdo jsem?

Člověk je podle mě nehmotná bytost - duch. Je si vědom svých různých rolí. Tohle je jádro bytosti, které je neměnné. Mělo by s ním jít komunikovat aniž bys do toho cpal astrál - t.j. tvar a nebo v horším případě hmotu. Tu bytost, která tady kdysi žila už nemá smysl resuscitovat. Za jistých podmínek to asi jde a o tomto tuším je celá nekromancie.

Méně vyvinutí lidé jsou více formováni okolním světem. Jednání jejich ducha je odlišné od toho co dělají jako lidé. Ale postupně s vývojem jsou více a více ovlivněni vlastním duchem a vliv okolního světa na jejich uvažování již není takový.

Anubis píše:Nekromant nebo kdo to dělá je prostě závislý na pudech, nanejvíš na citech. Bude mu dělat potěšení bavit se s takovým stvořením, protože nikam dál nedosahuje. Kdyby ho zajímala vysoká magie, tak by mu nevadilo, že se mu místo Bardona ozval třeba Prométheus.

V nekromancii se neorientuji, ale cítím, že pro mě není vhodná.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 22:03

FTX píše:
Tady jsem řešil jenom to, co se pravděpodobně zobrazí při seancích spiritistů namísto hledané bytosti.


Já taky. Nemyslím v tomto případě však, že jde o skutečné "duchy" ale o obyčejné larvy, které si své vize z jiných světů vymýšlí! Máme zde i spiristické malby (nejen kresby ala Nová Paka, třeba i Vojničův rukopis). Nemyslím, že jde o duše z vyšších světů, nebo nižších, ale o larvy, nebo snad i duše, které ještě nevidí "světlo" ale zastřeně.

Jiná ukázka, ale stejný princip, má stejné jádro. Někdo v klinické smrti popisuje třeba tunel, na jeho konci vidí lásku, světlo a všechny milované bytosti, lásky, rodinu... než ho zlý správce donuté k návratu. Jiný svou cestu tzv. Moodyho tunelem popisoval stejně, ale na jehož konci spatřil divného tvora, který ho hodil do hrnce s kotlem a píchal do něj vidlema (!). Náhle se objevil jiný člověk, který s čertem promluvil, muže z kotle vyzvedl a odvedl jej zpět k životu. z novin se dozvěděl, že ho zachránil člověk, kterého neznal, ale který zemřel v ten samý okamžik, co byl on v klinické smrti... Je zrak duše zastřený! Víme přeci, že peklo, ani ráj neexistuje a jedná se o mnohem jednodušší výklady. Ten muž, co byl v kotli, dostal za vyučenou a změnil život z nějakého zlého člověka do kladný život. Pokud ho to pouze mělo postrašit, myslím, že by dostal jednodušší lekci.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 15 zář 2012, 22:03

FTX píše:Mělo by s ním jít komunikovat aniž bys do toho cpal astrál

V tom, že je konstantní cítím jistý nihilismus. Ducha jde posilovat právě skrze budování nejvyšších ctností, ale musí mít dostatečnou odvahu na to, obrátit se k duši a poznat její velkolepost. V opačném případě nemá žádnou motivaci ji vysvobodit.

Problémem ve spojitosti se spiritismem je, že my neznáme sílu a nastavení ducha jednotlivých lidí. Mnoho jich obdrží velmi problémové astrální tělo a jejich síla se tak utopí vevnitř. Nezanechají nám eposy o svých bojích, ale to neznamená, že neměli obdivuhodnou lidskou hodnotu. Smysly ani nadsmysly nemají možnost ducha odhalit, protože každé tělo i energetické nastavení je vlastně při své nedokonalosti dokonalé. Člověk tak zkrátka neví, koho volá a stejný bude i výsledek.

V 5. st. Bardon tuším psal o hovoru se zemřelými ze 4. dimenze, což je vlastně astrální svět. Když v něm ale podobně naslepo lovíme, tak nemáme žádný důkaz, že ty energie, které se zformulovaly a komunikují s námi jsou člověk. V astrálu existuje hromada opuštěných myšlenek a forem, které se chtějí uplatnit. Vyvinutý duch je navíc astrálu nadřazený - je schopen ho ovládat (v rámci možností). Pokud tedy máme silného ducha, tak máme zároveň i silnou imaginaci a astrální útvar se vyvine více méně podle našeho očekávání. Co se týče průvodce, nebo ochranného ducha, tak je jím v astrálu po celý můj život vlastní otec, který chválabohu žije!

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 23:52

Anubis píše:.....

Ale tohle už není spiritismus.

A to co je v 5. stupni je také na o něco vyšší úrovni než spiritismus. Jasně nedostačuje to na to, abys měl 100% jistotu, ale v rámci cvičení a vlastního vývoje je to užitečné. Na větší jistotu to bude chtít se posunout ve vlastním vývoji dále.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti