Sny a vize

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Zapisování snů

Příspěvekod Ercihi » 03 lis 2010, 23:47

Zdravím. Je to dlouho, co jsem si chtěl zapisovat sny, potom je nějaký čas zapisoval, pak si je přestal pamatovat, zlenivěl...a pořád dokola. Nyní mám paměť lepší (aspoň od doby cvičení Bardona), a tak jsou zatim zápisky v pořádku.

Udělal jsem to takovou metodou, že když se probudím (mám nastavený budík nadvakrát, takže 2x vstávám :D ), tak si na papírek zapíšu důležitá slova (lidi, kteří tam byli, místa, činnosti). Potom si to večer přečtu a tím si na vše vzpomenu a zaznamenám. Tento nový systém mi zatím vyhovuje.

Jak jste na tom vy? Přijde mi to jako dobrá věc k introspekci, protože moje vlastnosti se tam projevují ve vyšší míře (v absurdnějších situacích). Nemluvím teď o lucidních snech, které občas taky mám, ale kvůli špatné stabilizaci se téměř ihned rozpadne. Ercihi

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapisování snů

Příspěvekod Pete » 03 lis 2010, 23:52

Ja si sny nezapisuji, a Branu teprve zacinam cvicit.

Ovsem rozhodne je dobre proti rozpadu snu pred sebe dat ruce a divat se na ne.. overeno funguje.. taky by ses nemel teleportovat ve snu a radsi chodit popr letat, takove to "skakani" (respektive neco jako teleportace) taky zpusobuje rozpad LD

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapisování snů

Příspěvekod Ercihi » 04 lis 2010, 00:00

Nedávno jsem narazil na encyklopedii lucidního snění (nevím teď přesně název a taky zjišťuju, že jsem ji asi omylem smazal :D ), tam jsem náhodou zabrousil na toto a bylo tam to samé :) s pár lidmi jsem o tom na internetu diskutoval.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapisování snů

Příspěvekod Pete » 04 lis 2010, 00:21

Jen ti dam malou radu, i sny maji svuj svet a svoje zakony, a pokud uz se pohybujes v lucidnim snu a potkas tam lidi ktere jsis nevymyslel a pouze jsi je tam potkal, tak mej k nim respekt a nijak s nimi nemanipuluj. S velkou pravdepodobnosti to nebudou jen tvoje predstavy, navic se nemuzou branit, protoze ty jsi ve snu probuzeny, oni ne. At se dari co nejvice LD :)

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zapisování snů

Příspěvekod patanjali » 17 bře 2011, 14:22

Pete píše:Jen ti dam malou radu, i sny maji svuj svet a svoje zakony, a pokud uz se pohybujes v lucidnim snu a potkas tam lidi ktere jsis nevymyslel a pouze jsi je tam potkal, tak mej k nim respekt a nijak s nimi nemanipuluj. S velkou pravdepodobnosti to nebudou jen tvoje predstavy, navic se nemuzou branit, protoze ty jsi ve snu probuzeny, oni ne. At se dari co nejvice LD :)


Docela fajn k danému tématu je shlédnout film "Počátek/Inception" od Christophera Nolana...
tedy nebýt té závěrečné akčně béčkové třetiny :)

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

lucidní snění, bdělý spánek

Příspěvekod Ercihi » 27 bře 2011, 20:58

Zdravím Vás. Tak nějak mi nyní vyplynulo, že pro lucidní snění je nejdůležitější být bdělý, všímavý. Někteří z vás už studují Bránu nějakou tu dobu a tak mě napadá, jak jste na tom s lucidními sny? Já LD (běžně používaná zkratka :) ) mívám pouze spontánně, různé tranzy atd. taky, většinou to doprovází veliký strach, který jsem ve fyzické realitě nezažil. Nedávno mi například někdo při tranzu podával pravou ruku (při tomto většinou nevidím, pouze vnímám)...jak jste na tom s tímto vy? :)

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: lucidní snění, bdělý spánek

Příspěvekod Aurumi » 27 bře 2011, 23:46

Lucidní vědomí je vlastně bdělé vědomí, znamená to že nezabředáváme do obsahů mysli. Činnost mysli během dne je vlastně velmi podobná snění. Je dobré rozvíjet skutečnou bdělost i přes den. Bardonovy mentální cvičení první stupně k této bdělosti vedou a zmiňuje se i o integraci této bdělosti do běžných činností. Je to také to známé bytí v přítomnosti. Nakonec jsme to my sami. Je to kvalita a míra této bdělosti je kvantita. Doporučuji ti zapracovat na vůli a běžných každodenních záležitostech, to se zákonitě projeví i uvnitř ve větší stabilitě a jasnosti. Podobné zážitky mám taky. Nejspíš bych se zbytečně nepouštěl do nějakých výletů. Hold někdy něco podobného nastane. Důležité je abys zapracoval na strachu, ale i zcela upřímně na svém charakteru a upevnil výše zmíněnou vůli a vědomí. Přeji ti hodně dobrého a moudrosti.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Anubis » 03 dub 2011, 09:57

Mnohdy jsou stvoření (zvířata, bytosti) v nevědomí čitelná, ale občas se ukáže něco, co nekoresponduje s ničím známým. V historii se mi osvědčilo poznat snový problém a pro informace jsem šel i do pohádek, pověstí apod. Někdy od konce ledna jsem měl v noci zatemněno, ale dnes ráno se mi po dlouhé době objevil světlejší sen se zvířetem. Byl to duhově zbarvený lev tzn. obsahoval v sobě i barvy červenou a zelenou (což do jisté míry souvisí s alchymií), ale nejsem si jistý, jestli by se to mělo zařadit do výkladu. Co mě zaujalo, že jsem se mu hned poklonil a i když jsem takřka cítil jeho dech na svém krku, tak nakonec nezaútočil, dá se říct, že mi pomohl k větší pozornosti.

Mně teda nejvíc připomněl Ducha lesa z Princezny Mononoke (jestli někdo viděl) - byl totiž vzhledem k ostatní zvěři unikátní (jako by na to místo nepatřil -> temný les). Doteď si ale nejsem jistý, co představoval. Má někdo se lvy zkušenost?

Samozřejmě kdokoliv sem může dát zvíře nebo bytost, s jehož výkladem si neví rady. To moje berte jen jako odstartování.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Cagliostro » 03 dub 2011, 10:10

zde bude asi záležet na konkrétní věci. Snad by to mohlo znamenat charakterové povahy, duchovno atd..

Sám si vzpomínám pouze na sen, kdy jsem viděl tři zahalené smrťáky, kdy jeli krajinou na koni. No a tuto noc zemřel jeden můj známý.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Anubis » 03 dub 2011, 10:36

Cagliostro píše:zde bude asi záležet na konkrétní věci. Snad by to mohlo znamenat charakterové povahy, duchovno atd...

Takže je možné, že jsem byl vědomím v tom choulícím/klanícím se, který byl doopravdy jen nějaká moje vytěsněná součást, která se bojí smrti? Ten lev by pak mohl být velvyslanec mého dosaženého stupně a byl v tom temném hvozdě vlastně vetřelec, protože to bylo poslední útočiště toho slabého. Většinou mi sny, kde mi po postavách putuje vědomí nedělají problém, ale tady jsem se zkrátka nemohl povznést. A bohužel v denním vědomí tu jistotu ztrácím v poslední době taky.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Cagliostro » 03 dub 2011, 10:41

Anubis píše:


V tomhle bych spíše uvažoval, že by to mohlo znamenat snahu, o vnější podporu -sezhora- tvého ega, i tvojí enerie, aby ti dodala řečeno asi "lví sílu", kterou pravděpodobně potřebuješ.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Anubis » 03 dub 2011, 10:51

Cagliostro píše:V tomhle bych spíše uvažoval, že by to mohlo znamenat snahu, o vnější podporu -sezhora- tvého ega, i tvojí enerie, aby ti dodala řečeno asi "lví sílu", kterou pravděpodobně potřebuješ.

Nejspíš jsem tedy zareagoval špatně. Těžko říct, jestli ještě dostanu šanci. Bohužel dary neumím přijímat. Dodnes si pamatuji, když mi bylo 14 a jeden člověk poblíž Gízy mi chtěl podarovat jakési vejce (z úcty k mému otci) a já ho odmítl. Na ten nešťastný pohled nikdy nezapomenu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Cagliostro » 03 dub 2011, 10:58

Ať byl výklad jakýkoliv, poklonil jses, lev nezaútočil, ale navedl tě k pozornosti. To bude kladný výsledek. Horší by bylo, pokud by zaútočil. Hele, ať dal co dal, bylo to kladný, a tysi to od něj vzal.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Pete » 03 dub 2011, 13:46

Slovo ktere me ihned k tomuto problemu napadlo je "pokora". pokud lev zde predstavuje silu, moc, a pokud bys nebyl dostatecne pokorny, tak by na tebe zautocil. Dle meho nazoru to bude mit co do souvislosti s egem a pokorou

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mystická stvoření v nevědomí

Příspěvekod Anubis » 06 dub 2011, 20:42

Pete píše:...

S tou pokorou jsi to vystihl dobře. Jsem zvědav, kdy přestane ten divný kolotoč. Něco se povede, pak přijde duchovní pýcha, která učně dokonale přesvědčí, že je na tom hodně dobře a pak následují deprese a rypák v hlíně, načež je zas všechno v pořádku. Nejhorší je, že se ten koloběh nedá moc dobře zhodnotit, aby se mu příště předešlo. Pro mou opatrnou povahu je to navíc hodně ubíjející. Plus ty stavy jsou čím dál přesvědčivější (i ty zpočátku špatně odhadnuté špatné ideje, které se následně vždycky zboří). Pokud přijde ještě další vlna, tak si nejsem jistý, že ji ustojím (ve smyslu kapacity, kterou disponuji).


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů