Alchymie

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Alchymie

Příspěvekod Milda » 04 lis 2012, 06:37

Alchymie je nejvyssi magii a umenim Kralu.
V Bardonove textu jsem zaznamenal nenapadne odkazy na nejtajnejsi umeni a rad bych zde otevrel toto nove alchymisticke a hermeticke tema.
Jen pokud pochopite Bozi Zakony a budete je aplikovat pri vlastni tvorbe muzete pusobit jako Buh.
Pozornym sledovanim a napodobovanim prirody dosahnete svych cilu a zajistite si zdravi i stesti i Lasku.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 09 lis 2012, 14:12

Prominte ze vas jeste prerusuji..... :D

1. Zajimalo by mne zda tu je nejaky spagyrik ci alchymysta a zda se nekdo venuje temto oborum prakticky, laboratorne.

2. Ma nekdo alchymistickou literaturu kde je popsana technologie vyroby kamene co do teplot a casu?

3. Ma nekdo tipy na alchymisticke a hermeticke spisy na internetu nebo neco zajimaveho ve vlastnictvi?

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Alchymie

Příspěvekod StarWalker » 09 lis 2012, 22:35

Milda píše:

:) Po pěkném úvodu jsem čekal nějaké další promluvy na téma "jak se to má dělat" a on je z toho zase dotazník. Navážu...

ad1 Jak bys definoval alchymistu, nebo spagyrika?

ad2 O tom pochybuji. Poměry látek, teploty a časy jsou klíčové informace, se kterými určitě nikdo nehodlal exhibovat. Nějaké to exaktnější měření teploty se dá navíc očekávat spíše od 18.století, takže pro zdárnou replikaci postupů starších autorů bys musel mít stejně vyvinutý cit jako oni, neboli, jak píšeš v úvodu: "Pozornym sledovanim a napodobovanim prirody dosahnete svych cilu..."

ad3 Třeba tohle.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Alchymie

Příspěvekod mek onder » 10 lis 2012, 01:29

Stejné vibrace přitáhne stejně smýšlející,praktikující.. ;) Jen mít cit a nechat se vést Láskou..Když je žák připraven.. ;) ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 10 lis 2012, 11:23

StarWalker:
Pokud si nevytvoris zadne ocekavani nemuzes byt mym textem nikdy zklaman.

ad1. Praktikujiciho alchymistu ci spagyrika bych ti pripodobnil k cloveku, ktery ve sve laboratori nad plameny ve svych krivulich rozklada ducha a telo a napodobuje prirodu ve svych nadobach. Jde mi o praxi, nadoby, vybaveni a konzultace zakladnich pomucek.

ad 2. Teploty a casy se daji opsat alegorickym prirovnanim a zakodovat tak, aby jen kdo zna materii poznal zbytek. Pokud nebyl teplomer pouzivalo se prirovnani jako teplota sedici kvocny na vejcich ci teplota hnoje....

Nemam rad zbytecnou praci a metody pokus omyl....

ad 3. Dik. Na odkaz mrknu jak budu zpet v CR.

poznamka k tvemu podpisu:
Zajimave ze vytahujes a zduraznujes nebezpeci...
Myslim ze vyrustaji take krasne veci a bytosti. To je v nasem egosvete potreba zduraznovat.
Vdyt mame mit na mysli jen to co chceme, co si prejeme a to take tvorime. :-)



Meku:
Dik za zajimavy nazor. :-) Dost mi to pomohlo. ;-)

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Alchymie

Příspěvekod StarWalker » 10 lis 2012, 14:30

mek onder píše:

:) Neochvějný zákon analogie platný odshora dolů. ;)
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Alchymie

Příspěvekod StarWalker » 10 lis 2012, 14:36

Milda píše:Pokud si nevytvoris zadne ocekavani nemuzes byt mym textem nikdy zklaman.

Přirozeně ;)
Milda píše:ad 1....napodobuje prirodu ve svych nadobach. Jde mi o praxi, nadoby, vybaveni a konzultace zakladnich pomucek.

Ano, tohle by mohlo být užitečné. Základ k praxi a vybavení najdeš v dokumentu z odkazu. Dotyčný je chemik a podle toho i pracuje. Pokud nejsi foukač skla, nebo nemáš někoho takového v okruhu svých známých, budeš odkázán na běžné laboratorní vybavení. Potom zapomeň na pelikány a křivule(leda tak na logu fy Simax).

Milda píše:ad 2. Teploty a casy se daji opsat alegorickym prirovnanim a zakodovat tak, aby jen kdo zna materii poznal zbytek. Pokud nebyl teplomer pouzivalo se prirovnani jako teplota sedici kvocny na vejcich ci teplota hnoje....

Ano, ale matérii nepoznáš z knih tak, jako z vlastní praxe. Dobrý zdroj tepla je důležitá věc. Když pominu nižší teploty, kde se dá improvizovat ledasjak(viz hnicí, kvasné a jiné pochody), tak máš na výběr cca ze tří možností (každá má své pro a proti). Pevná paliva, plyn a elektřina.

Milda píše:Nemam rad zbytecnou praci a metody pokus omyl....

To asi málokdo. Bez trpělivosti a pokory se však matérie poznává obtížně.
Milda píše:ad 3. Dik. Na odkaz mrknu jak budu zpet v CR.

Za málo. Nějaké další praktické pokyny se dají nalézt i v Kabelákově knize "Praktická spagyrie".
Milda píše:poznamka k tvemu podpisu:
Zajimave ze vytahujes a zduraznujes nebezpeci...
Myslim ze vyrustaji take krasne veci a bytosti. To je v nasem egosvete potreba zduraznovat.
Vdyt mame mit na mysli jen to co chceme, co si prejeme a to take tvorime. :-)

Zajímavé, že máš tendenci to komentovat.
Je to možné, ale řekl bych, že vyrůstají spíše sekundárně a bude to souviset s Tvou neoblíbenou metodou pokus-omyl. Jedinec se zušlechtí žárem svých vlastních chyb, takže v konečném důsledku mu prospějě i jeho dřívější nečistá motivace.
To je relativní. Každopádně se tak dříve projeví důsledky našich tužeb...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 10 lis 2012, 16:51

StarWalker píše:
mek onder píše: [/quote
:) Neochvějný zákon analogie platný odshora dolů. ;)


Meku
Ja to podekovani psal jako zert. :-)
S usmevem a lehce ironicky.
EMA MA MISU. MAMA NESE MASO. EMA MASO NEJI.
Fakt se bavim.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 10 lis 2012, 17:10

ad 1.
Na odkaz mrknu. Dekuji.
Pokud je nekdo chemik vzdelanim, tak se jeho vyhoda pry casto stava nevyhodou.

Foukace skla mam. Skla jsou vsak ruzna pro ruzne teploty a ruzna tloustka pro ruzne tlaky.
Proto se predem ptam a ani jsem nepredpokladal, ze dostanu kaskady praktickych doporuceni.
Jen jsem to zkusil.

ad 2.
Hledam casy a teploty. Tva odpoved je obecnejsi nez Mekova predchozi :-)
Ano je jasne jake mam moznosti se zdroji tepla... atd.
Jen neodpovidas na mou otazku a pises mi obecne pravdy na urovni ZS.

K osvetleni podpisu:
Moc jsem tomu nerozumel a vubec mi to nerezonuje.
I tak dik.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Alchymie

Příspěvekod StarWalker » 10 lis 2012, 21:34

Milda píše:ad 1...

Prosím.
Může být. Skrze normované postupy se snadno umrtvuje kreativita a otupuje pozorovací talent. Na druhou stranu ví chemik určitě lépe než laik, co může očekávat od kyselin a má ponětí o základních reakcích.

Milda píše:Foukace skla mam. Skla jsou vsak ruzna pro ruzne teploty a ruzna tloustka pro ruzne tlaky.
Proto se predem ptam a ani jsem nepredpokladal, ze dostanu kaskady praktickych doporuceni.
Jen jsem to zkusil.

Gratuluji. Až budeš mít konkrétní návody, nebo postupy, tak si tu tloušťku dopasuješ. Zas tak moc skel na výběr není. Nejrozšířenější jsou borosilikátová, která mají pracovní (foukací) teplotu někde okolo 1260°C (Simax, Pyrex...) a měknou od 820°C. V případě, že bys potřeboval jít výše a máš na to finance, můžeš sáhnout po křemenném skle, které měkne od 1680°C.

Milda píše: ad 2.
Hledam casy a teploty. Tva odpoved je obecnejsi nez Mekova predchozi :-)
Ano je jasne jake mam moznosti se zdroji tepla... atd.
Jen neodpovidas na mou otazku a pises mi obecne pravdy na urovni ZS.

:) Rozumím, rád bys bez vlastního zdlouhavého laborování obdržel vyčerpávající technologický postup na výrobu kamene mudrců. V tomhle Ti neposloužím Trismegiste ani kdybych mohl. Proč myslíš, že si vzal třebas i takový Newton, své objevy na poli alchymie do hrobu? Připadáš si natolik rovný, čistý a vyspělý, abys mohl vlastnit velká tajemství? ;)
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Alchymie

Příspěvekod mek onder » 11 lis 2012, 06:28

Milda píše:
StarWalker píše:
mek onder píše: [/quote
:) Neochvějný zákon analogie platný odshora dolů. ;)


Meku
Ja to podekovani psal jako zert. :-)
S usmevem a lehce ironicky.
EMA MA MISU. MAMA NESE MASO. EMA MASO NEJI.
Fakt se bavim.




To já se taky bavím ;) i když vidím,že jsi to prakticky nepochopil :D Mě si alchymisté našli sami a ty reaguješ stále stejně bez hlubšího pochopení pro jádro věci,jsi srandovní ve své vážnosti a citaci ze slabikáře :D ale aspoň se snažíš ;) FB ukazoval svým žákům jak s jednou bylinkou projít celou barevnou škálou a pak ji zase vrátil do původní barvy,mnoho inspirace bral od živlových bytostí a vyšších duch.bytostí,ale taky dost experimentoval pokus omyl ;)

PS:Vždyť my víme že jsi šprýmař,proto jsou ty odpovědi takové jaké jsou :)

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Alchymie

Příspěvekod Ankhur » 12 lis 2012, 14:30

Milda píše:EMA MA MISU. MAMA NESE MASO. EMA MASO NEJI.
Fakt se bavim.


Tady se vtipkuje? Aaaa....tak si pis - pro zacatek na rozcvicku nejakeho lva:

Lev:
- bily
- cerveny
- zeleny

:D :mrgreen:
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 12 lis 2012, 18:22

StarWalker

ad1.
Osviceny chemik je ok. :-)

ad.2
Mel jsem na mysli radu typu:
Ja pouzivam.......
nebo
Z bezpecnostnich duvodu pouzij kremenne....

ad.3
Neposlouzim ani kdybych mohl, je ferova odpoved. Diky
A ano.
Pripadam si nejrovnejsi, nejcistsi a nejvyspelejsi a jsem schopen vlastnit nejvetsi tajemstvi.
Jo a take jsem nejskromnejsi ;-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 12 lis 2012, 18:40

Meku

Ja s tebou rozhodne nesouperim.
Ja respektuji ze zde na foru te ma mozna vetsina lidi za gurua.
To ostatne bylo videt i citit jiz v Brne na srazu.

Me jsi vsak nikdy svou odpovedi neprospel, svuj nazor jsi pro me nikdy zretelne nevyjevil, na primou otazku mam od tebe vetsinou obecnou odpoved.

Gratuluji, ze si te alchymiste sami nasli. Ja jsem prekvapen podle ceho. Asi to bude nejaka alchymie.
Ftipalek a srandista ja jsem. A debaty zde mne opravdu bavi.
Moc si je uzivam.

Jsem nejen srandovni ve sve vaznosti, ale i vazny v mych srandickach.

Kde prosim te FB v Brane ci jinde popisuje tu duhovou bytost? Diky.
:-)
At se dari i tobe Meku ♥

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alchymie

Příspěvekod Milda » 12 lis 2012, 18:46

Ankhur

Dik.
Napsal jsem si. ;-)

A ty si prosim napis, ze originalni, silni a divoci africti lvi (ne ti ze zoo) sva mladata v zime zahrivaji vlastnimi tely.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti