Runová magie

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 30 dub 2011, 13:23

Nikdo se zde nezminuje o Bardonovu dilu (resp prekladu), coz me zarazilo.

Z němčiny přeložil Arion [Fr. Bardon], autorem je údajně Sigfried Adolf Kummer – německý runový magik – zmínky o něm viz Goodrich-Clarke N.: Okultní kořeny nacismu, Praha 1998.
Text jsme získali darem od přítele, jenž získal fotokopii od jednoho z Bardonových žáků. V předchozím i v následujícím čerpáme výhradně z jeho referencí.


Odkaz: http://www.grimoar.cz/sak_01/sak_01.php?

Ma nekdo skusenosti s runovou praxi, kterou Bardon popisuje ? (Cviceni Man runy, Kalich sv Gralu, Runovy magicky kruh, Runova gestikulace, Runove formule)

Obzvlaste cviceni Man runy a pozdeji Kalich sv. Gralu jsou velmi zajimava cviceni, proto se divim ze se o nich nikdo na foru nezminuje

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Cagliostro » 30 dub 2011, 13:39

O Bardonovi a runách již částečně padla zde řeč

viewtopic.php?f=4&t=203
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 30 dub 2011, 14:07

Zadal jsem hold spatne klicove slovo pri vyhledavani. Ale stejne, tam o nich skoro nic neni, tak bych nechal todle tema otevrene.

Zkousel si v praxi nektere cviceni z tohodle Bardonova prekladu ? Obzvlaste me zajima cviceni Man runy a Runovy magicky kruh, ale nemam ted moc casu to otestovat, tak me zajima jestli to nekdo zde z fora praktikoval

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Cagliostro » 30 dub 2011, 18:12

Pete píše:
Zkousel si v praxi nektere cviceni z tohodle Bardonova prekladu ? Obzvlaste me zajima cviceni Man runy a Runovy magicky kruh, ale nemam ted moc casu to otestovat, tak me zajima jestli to nekdo zde z fora praktikoval


Na tohle vůbec nemám čas. Když jsem se o to zajímal, pouze z historického zkoumání okultismu a z bádání kolem Bardona. Takže, bohužel, nevím.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 29 kvě 2011, 01:51

Dost jsem se divil, jak jsem se na to dival. Bardon tam ma mene run nez je v klasickem Futharku (navic ten jeho je Futhork ne Futhark) nektere runy jsou jinak (napriklad O)

navic
t u w a t u w a chrání před vlivem černé magie, před pomstou, nenávistí a závistí a zažehnává je

todle zminuje jako runovou formuli, pritom v jeho seznamu run W/V absolutne chybi
prijde mi to dilo jako neucelene/nedokoncene

Pro poznání mysterií run přichází v úvahu hlavně nejstarší runová abeceda – osmnáctipísmenný Futhork – t. j. prvních šest písmen abecedy; je to tedy název zcela obdobný našemu slovu “abeceda”. – Jeho kosmická a magická zákonitost nedá se lépe nahradit žádnou jinou runovou řadou.

To je celkem podivne, obzvlaste kdyz zminuje formuli tuwatuwa a jeho 18ti pismenna abeceda neobsahuje W/V

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 30 kvě 2011, 16:38

To jste nikdo tendle Bardonuv spis necetli, ze sse k tomu nevyjadrujete ? Myslim ze je to dobre dilo a dobra pomucka, jinak by tomu mistr Arion nevenoval svuj cas (sice to Bardon pouze prelozil, ale pripsal k tomu uvod a urcite se Runove magii venoval taky)

LANNAVAINA
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2011, 01:09
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod LANNAVAINA » 01 čer 2011, 01:28

Práce na kterou se ptáš, je překlad Runen-Magie od S.A. Kummera. Kummer vycházel ze systému armánských run, který je dílem Guido von Lista. Tenhle systém opravdu neodpovídá historickým futharkům, je poměrně nový, ze začátku dvacátého století. Jestli chceš srovnávat, tak na grimoar.cz najdeš překlad Kummera do angličtiny od Edreda Thorssona. Thorsson pod vlastním jménem Flowers taky přeložil Das Geheimnis der Runen od von Lista. Das Geheimnis má vyjít i v češtině, více o Kummerovi a Listovi najdeš v knize N. Goodrick-Clarke Okultní kořeny nacismu.

LANNAVAINA
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2011, 01:09
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod LANNAVAINA » 01 čer 2011, 01:39

Ehm, abych to dokončila- systém runových muder podle 24- runového futharku uvádí právě Thorsson, Kummer v Heilige Runenmacht předkládá celý systém cvičení, který Bardon (pokud jsem si všimla) necituje. Jak Thorsson, tak i Kummer a i Marby, předkládají určitý cvičební plán, který má schopnost pracovat s runami postupně rozvíjet, výchozí bod představuje runa isa.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 01 čer 2011, 10:29

Vim, ze primo pan Bardon to nepsal. Ovsme preklad + obohatil to dilo uvodem, a urciteb mel sam zkusenosti s runovou magii.

ale furt mi nejde to hlavy to tuwatuwa a W, je to divny runovy system, chtelo by doplnit do toho (treba z vlastnich zkusensoiti) dalsich zbyvajicich 6 run kde je i to W

LANNAVAINA
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2011, 01:09
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod LANNAVAINA » 07 čer 2011, 21:37

Při vší úctě k oběma mistrům, ani tohle není originální počin. Formule luwatuwa nebo tuwatuwa je součást nápisu z brakteátu z Valdsteny. Brakteát je ze Švédska, zhruba z doby kol. r. 500 n.l. Luwa snad znamená na zemi, tuwa v nebi, pak je tu ještě vypsán celý starší futhark. Tedy něco jako: na zemi i v nebi futhark, nebo dvakrát v nebi futhark. Vykládat tu formuli jako ochrannou může být správné. W tu ale pochází se staršího futharku, ve kterém je celá furmule původně napsaná.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod team72 » 01 srp 2011, 19:45

Bardon popisuje povodny system co je zalozeny na 16 run. Neskorsie sa pridali dalsie pismena ale nie kvoli magie ale kvoli vyjadrenia a praktickosti.
System runovej magie 16, je obsiahnoty aj v tarote 4*4 karty malej arkany.
32*2=64 I-TING
32 = 10 sefir +22 pismen - Kabala 32 ciest mudrosti
16 = runova magia
8 = stara magia madarov
4 = je Bardonov system zalozeny na tetragrmaton (vid. mala arkana 10*4, teda system tarotu)
2 = nech je pozehnany mag, komu su ruce magneticke a elektricke

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod palmidar » 13 srp 2011, 02:37

Kdysi jsem byl upozorněn Dr.Bardonem, abych se pokuď možno vyhnul praktickému užití těchto run. Dr.Bardon tvrdil, že tyto runy byly ukradeny a zneužívány elitou SS. Varoval mě, že z tohoto důvodu je na ně vázáná silná negativní energie, která by při realizaci těchto run mohla mít na praktikujícího katastrofální účinek.
Radim K. Pavel

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 13 srp 2011, 16:23

Divne, v spise Bardon tvrdi, ze Runy jsou samostatne zijici inteligence, tudiz zneuzitim ho muzou samy potrestat.

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod palmidar » 13 srp 2011, 18:07

Samostatně žijící inteligence? :?: To snad né :) Jsou to pr-asymboly, pra-ideye, pra-řeč, která vychází a nebo je přímo vázána na archetypy. Runy by se daly popsat, jako základní a nejjednodušší stavební kameny naší psychiky ze kterých vše vychází.
Neměl jsem v úmyslu nikoho strašit, jenom jsem chtěl říct, aby ten kdo tyto runy bude praktikovat, tak aby si dal pozor a aby k tomu přistupoval s těmi nejčistějšími úmysly. A obzvlášt veliký pozor bych si dával na Sig - runu.
Napadá mě teď Svěrákův film Obecná škola, kdy ředitel vyhlašoval v rozhalse, ať nikdo nepřikládá jazyk na zmrzlé zábradlí. Jinak "doufám", že nějakého chytráka napadne si vyzkoušet, kolik že tam té negativní energie vlastně je.
Radim K. Pavel

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod Pete » 16 srp 2011, 14:05

Pokud si dobre pamatuju, tak v Horev-klubu jim bylo zdeleno u urcitych geniu, ze jsou totozni s urcitymi runami.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů