Jan Kefer

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 04 úno 2013, 11:44

PhDr. Jan Kefer se narodil v roce 1906 v Novém Bydžově. Po smrti jeho otce, který spáchal sebevraždu se s malým Janem jeho matka přestěhovala do Prahy. Po vystudování základních škol a gymnísií se Kefer vrhl do studia k premonstrátům na Strahově, ale po krátké době studia zanechal a přestoupil na UK v Praze. Po získání doktorátu se stal knihovníkem Národního muzea. Ve 20. letech vstupuje do společnosti Universalie, kde se po čase stal jejím předsedou, který byl ve funkci až do roku 1941, kdy byl zatčen gestapem. Během 30. let navštívil a studoval ve Vatikánu, na pozvání dr. Hardinga přednášel v Londýně v Oxfordu.
Ženatý byl s Dagmar Moosovou, se kterou měl syna Reginalda, dnes slavného (spíše v zahraničí) hudebníka.
Po svém zatčení Kefer označil za svého udavatele dr. J. A. Smíchovského. Keferovi bylo od gestapa nabídnuto, aby se stal Hitlerovo astrologem, což Kefer odmítal s tím, že je Čech. Byl proto deportován do koncentračního tábora Flossenburg, aby "změkl". Kefer neustoupil a za ne zcela jasných informací umírá na konci roku 1941. Dozorci z koncentáku za jeho úmrtí čekalo potrestání, do jednoho jsou převeleni na frontu, kdy padli.
Keferova manželka Dagmar zemřela půl roku po manželovi, ve věku 26 let na infarkt.



edit by marvin: opět si dovolim uploadnout některe veci..
Přílohy
Kefer, Dr. Jan - Úvod do magie.pdf
(130.61 KiB) Staženo 284 x
Kefer, Dr. Jan - Tři kapitoly z primitivní hermetické praxe.pdf
(80.85 KiB) Staženo 259 x
Kefer, Dr. Jan - Theurgie.pdf
(123.54 KiB) Staženo 237 x
Kefer, Dr. Jan - Theurgie magické evokace.pdf
(704.71 KiB) Staženo 249 x
Kefer, Dr. Jan - Hermetický posismus.pdf
(101.54 KiB) Staženo 222 x
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 03 pro 2017, 20:07

Dnes je to již 76 let, kdy zemřel dr. Jan Kefer. K jeho vzpomínce alespoň malá ukázka z poměrně neznámé a nedokončené Encyklopedie zapomenutého vědění.


Abdest, (persky – voda na umytí rukou) – arabsky wudhú. U perských a tureckých mohamedánů rituelní omývání se před modlitbou, na rozdíl od ghuslu, rituelního očišťování lázní celého těla. V nedostatku vody (v poušti) možno užití i písku.
Abdiáš, hebrejsky: Obodjá, Obadjáhu-ctiel Jahveův, jeden z 12. proroků židovských, žil v 8. století před Kristem. Dle pověsti byl žákem Eliášovým. Předpověděl zkázu Edomských a zpustošení Jerusaléma. - Domnělý autor díla „Historia certaminis apostolici“ (Dějiny zápasu apoštolského), kladeného do 6. století po Kristu. Nově je vydal Fabricius v Hamburgu 1708 pod titulem „Codex apocryphus Novi Testamenti“.
Abdiciel. V kabbale genius 12 lunární stanice a 12 dne lunárního měsíce z řádu archanděla Gabriela, odpovídající Malkuthu. Signatury: Jméno Boží Ljah, přívlastek Lumed, kámen adular, vůně kafr, rostlina lilie, živočich hranostaj. V theurgii anděl stezek moudrosti.
Abdikuel. V magii vládce ohně, jeden za tří nižších živelných duchů ohně, magicky náleží duchům lunárním, theurgicky démon protikladné sféry šesté sefiry. - Dle Fausta jeden ze tří pekelných duchů ohně, zvaný „měšťanský démon“.
Abduth. Theurgické jméno východního větru na podzim.
Abé Abham. V theurgii vládce léta.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 05 pro 2017, 15:31

Právě šahám do svého malého zlatého archivu a dávám zde jednu dosud nepublikovanou vzpomínku na Universalii a pana Kefera od Ladislava Málka, zapisovatele Keferovo přednášek. Forum Frabato.cz má premiéru.

Tak se stalo, že vyzbrojen tužkou a zápisníkem, ocitl jsem se dne 3.1. 1938 na přednášce v Universalii. Přednášejícím byl PhDr. Jan Kefer, jehož osobnost mě cele zaujala. Mladý, statný člověk, krásný zjev, výborný řečník, skvělý přednes "s patra" jak se říká. Látku ovládal suverénně a tento jeho plynulý projev jsem se pokusil stenografovati. Pochopitelně bylo to pro mne novum a také podle zjevu přítomných jsem nabyl dojmu, že jsem rozhodně jedním z nejmladších posluchačů. Přítomno mohlo být asi 50 lidí, snad i více, spíše starších. Přednášku jsem přepsal na čisto a poněvadž jsem některé věci vzhledem k novým mně neznámým pojmům nezapsal dobře, dotázal jsem se příště Dra Kefera na tyto nejasnosti. Když to spatřil hezky napsané na řadě listů, byl nadšen a řekl, že ho musím navštívit a celou přednášku mu nadiktovat, že si ji na stroji přepíše a u něho že to doplníme. Tak bylo navázáno moje přátelství s tímto myslitelem...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Publikace autora

Příspěvekod Cagliostro » 05 pro 2017, 15:32

Kefer napsal:

Theurgie magické evokace (1937 Universalia, 1991 Trigon)
Syntetická magie (1933-39 Universalia, 1991 Trigon)
Praktická astrologie aneb umění předvídání a boje proti osudu (1939 Universalia, 1993, 1996 a 2000 Trigon)
Encyklopedie zapomenutého vědění A-Atlantys (1940-41 vlastním nákladem, 2018 Jůna)
Astrologická diagnostika A-f (1940 vl. nákl.) A-J (2013, 2016 Jůna)
Theurgie (193? Universalia, 1991, 1998 a 2011 Trigon)
Hermova Smaragdová deska (2016 Jůna)
Zajímavá postava Cagliostrova (2016 Jůna)
Podílel se s Pierrem de Lasenicem a kolektivem na Encyklopedii okultismu, filosofie a mytologie A-Zrcadlo(1932-40 Universalia-52 sešitů, 2015-16 Jůna-18 sešitů)
Co znamená pojem obráceně Proč adventisté uctívají sobotu? fragmenty dvou přednášek z Universalia, jako součást knihy Spiritismus autora Charles du Prel (2018, Jůna)
Přednášky hermetismu v Universalii (2020, Jůna) - zapsané L. Málkem
Hermetický posismus a moderní magie (2022, Nefthys)

Publikoval v Logosu, Heroldu.
Přeložil několik děl (Agrippa, Lévi).

Keferovi je připsána kniha Posleství hvězd, tu ale nenapsal.


Edit by C. 2022
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod profesorikebara » 05 pro 2017, 20:16

Díky za info Cagliostro, ačkoli jsem trochu zklamán :-) zrovna poselství hvězd jsem sehnal a měl radost, že mám něco od Kefera a ejhle. Nevíš prosím něco víc k tomu autorství k této knize ?
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 05 pro 2017, 20:37

profesorikebara píše:Díky za info Cagliostro, ačkoli jsem trochu zklamán :-) zrovna poselství hvězd jsem sehnal a měl radost, že mám něco od Kefera a ejhle. Nevíš prosím něco víc k tomu autorství k této knize ?


Skutečnou autorkou knihy je Bohuslava Heranova-Panchartková (Klub Duchovního bratrstva).
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 06 pro 2017, 18:12

Abych poněkud více představil to, čím autorka Poselství hvězd byla, podívejme se přímo na společnost Kruhu duchovního bratrstva v rámci projektu "České tajné společnosti":

Kruh duchovního bratrstva/Kruh světového bratrství

Kruh duchovního bratrstva byl jako volné sdružení zájemců o esoterické nauky založen v červnu 1932. Společnost si kladla za cíl zkoumání náboženských a okultních tajů všech národností. O její prvrorepublikové činnosti neznáme podrobnější informace. Během okupace byla činnost spolku pozastavena nacisty. Opětovně se rozeběhla v roce 1945; na veřejnosti působila činně až od roku 1947. Největším problémem společnosti se postupem času stal její člen a pozdější předseda - František Roman Jirman, který propadl alkoholu. V reakci na tuto skutečnost, řada členů ze společnosti odstoupila. V roce 1950 měl spolek 900 členů. Pobočky Kruhu duchovní ho bratrstva působily v Písku, Plzni, Brně, Olomouci a Pardubicích. 23. 11. 1949 žádá společnost úřady o změnu názvu na Kruh světového bratrství. Následně však oznamuje, že berou svou žádost zpět a na valné hromadě konané dne 18. 3. 1950 dochází k jejímu oficiálnímu rozpouštění. Členové společnosti jsou nadále sledováni příslušníky STB. Spolek vedl v letech: 1947-1948 Rudolf Fiedler, 1948-1949 František Jaroslav Jirman, 1949 Lubomír Kukla, 1949-1950 Miroslav Vlasák. Čestným předsedou byl Rudolf Janíček. Bohuslava Heranová byla pravou rukou (a družkou) předsedy Jirmana.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod RaE » 01 lis 2019, 12:19

Příběh dr. Jana Kefera je atraktivní i pro komerční televizi:
https://zoom.iprima.cz/utajene-pribehy-ceskych-dejin-0/jan-kefer-magii-proti-hitlerovi

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Kefer

Příspěvekod marvin » 04 lis 2019, 07:44

našel jsem na youtube


radši jsem to stáhl na forum, kdyby to zmizlo :-)

jan_kefer_magii_proti_hitlerovi.mp4
(103.73 MiB) Staženo 71 x
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Kefer

Příspěvekod led_darkshiner » 04 říj 2020, 12:26

Něco také přispěji...

Reginald Kefer vzpomíná na zatčení Jana Kefera gestapem(třetí audionahrávka):

https://www.pametnaroda.cz/cs/kefer-reginald-1936
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Kefer

Příspěvekod marvin » 05 říj 2020, 12:27

led_darkshiner píše:Něco také přispěji...


Ještě jednou díky moc. MP3 beru a dávám sem, kdyby někdy server paměti obsah stahoval pryč..

Kefer_Reginald.jpg
Přílohy
Lidi si brali taxíky, aby mohli podepsat antichartu-audio.mp3
(2.83 MiB) Staženo 42 x
Když přišlo gestapo-audio.mp3
(3.49 MiB) Staženo 41 x
Pro mě byl nejšťastnější den 17. listopad-audio.mp3
(4.17 MiB) Staženo 42 x
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 05 úno 2022, 22:44

Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jan Kefer

Příspěvekod Cagliostro » 26 čer 2022, 20:58

Zde máme skutečnou autorku astrologie, která je připsána dru Keferovi. Bohuslava Heranová Panchartková.
Bohuslava Heranová Panchartková.jpeg
Jinak spíše mystička.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Jan Kefer”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host