Egyptská ozdravná cvičení od Bardona

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Egyptská ozdravná cvičení od Bardona

Příspěvekod palmidar » 24 dub 2013, 22:15

Všechny vás moc zdravím.
Chci se zeptat, jestli se někomu dostala do rukou a nebo jestli někdo praktikuje Baronovy "Egyptská ozdravná cvičení". Jedná se o 6ti stránkový dokument, kde Bardon uvádí 12 tělesných pozic, 12 cvičení.

mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 216×
Obdrženo poděkování: 315×

Re: Egyptská ozdravná cvičení od Bardona

Příspěvekod mek onder » 26 dub 2013, 21:32

A ty ta cvičení máš? :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod palmidar » 27 dub 2013, 03:21

Ano :) , mám je. Před časem, či spíše před delším časem, mně tyto cviky byly půjčeny k ofocení od Bardonových žáků, se kterými jsem se čas od času scházel, ale to je jiná a dlouhá historie (ostatně jsem nebyl sám :D ;) ).
Bohužel, či Bohu dík (teď nevím), jsem musel slíbit, že se k těmto cvikům budu chovat s respektem a že se nedostanou do rukou nepovolaným osobám. Rozhodně si nemyslím, že patřím k nějakým málo vyvoleným jedincům, a už vůbec kolem sebe nechci rozprostírat auru důležitosti, že já jsem právě ten, kdo něco má. Je to škoda a je mi opravdu líto, když si uvědodomím, že je spousta lidí, kteří by o tyto věci mají opravdový zájem a které by tato cvičení mohla posunout možná i výrazně dopředu.
Faktem na druhé straně je, že se v poslední době spousta věcí dostává na povrch (např. The Univesal Master Key) a myslím si, že je jenom otázka času, kdy toho bude ještě více. Doba se mění a to co platilo kdysi, dnes může být úplně jinak.
Šlo mi o to zjistit, jestli tyto cviky také někdo má a nebo je praktikuje a dále se potom s těma lidma domluvit a nebo poradit, jestli by nebylo vhodné to vynést na povrch. Já osobně vím pouze o jednom člověku.
Moje predstava je taková, že pokud by vyšla nějaká nová kniha od FB, tak by se tato Egyptská cvičení mohla k tomu přiložit jako dodatek, něco jako je přiložena Zlata kniha moudrosti ke Frabatovi, ale to je opravdu jenom představa.
Pavel :)
PS: Jenom pro zajímavost, zevrubně by se tyto cviky daly popsat jako komnbinace prána a hatha jógy v kombinaci s gamnastikou. Je to taková hatha jóga v pohybu s řízeným dýchaním, tedy prány, čchi.

mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 216×
Obdrženo poděkování: 315×

Příspěvekod mek onder » 28 dub 2013, 20:01

Nějaké texty teď jsou rozjednané (chystaji se k vydání)a připravují se tam ke vložení i tato cvičení,která jsou svým působením dost širokého záběru ;) i když jsou dost náročná na provádění i čas.Ještě nevím,jestli vyjdou jen pro určitý okruh lidí zajímajících se o toto téma nebo i v menší míře pro širší veřejnost.To je v jednání :) Pokud bys měl ještě i nějakou jinou věc i maličkost co by se dala zveřejnit,popř.nějak by obohatila opravdové zájemce..,je možnost to zkonzultovat,popř.i porovnat texty,cviky,fota..apod.Dalo by se to pak vložit do připravovaných textů,mělo by jich postupně vyjít více.. ;)

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod palmidar » 29 dub 2013, 14:11

Tak to jsem rád, že se na něčem takovém pracuje :) Měl jsem v poslední době takový divný pocit, jestli bych neměl něco udělat.
Tato cvičení jsou opravdu trošičku náročná a hlavně časově. Bardon žil v méně uspěchané době :D :D Já jsem si ty cvičení trošičku upravil, i když je to sice na úkor kvality, ale i tak to stačí a raději budu dělat jenom trošku, než nic :D :D Opravdu škoda, že tyto cviky nejsou v obecné známosti, byla by to zajimavá diskuze a dokonce by se daly udělat i nějaké víkendové "semináře" (třeba :) )
Jinak jsem si na profilu od "Arexe" všimnul, že je radaktor, tak možna přes něho by se dalo něco podniknout.
Přeji zdar a sílu :) :)
R. Pavel K.
PS: Jinak by jsem chtěl poděkovat Marvinovi, že toto diskusní fórum žaložil. "Díky Marvine".
Myslím si, že to tady má opravdu dobrou kvalitu a komunita lidí je tady na úrovni v pohodě a fain.

Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 170×
Obdrženo poděkování: 1023×

Příspěvekod Arex » 29 dub 2013, 18:18

palmidar píše:Jinak jsem si na profilu od "Arexe" všimnul, že je redaktor, tak možna přes něho by se dalo něco podniknout.

;) Doufám, že budu užitečný. Ale k tomu, aby se spisy daly vydat, se musí sejít řada podmínek. Autorská práva, zájem čtenářů, redaktorská zkušenost - a také musí být co vydávat. Takže jestli můžeš něčím přispět, teď by to myslím mělo smysl. Pokud bys měl rukopisy, bylo by dobré srovnat, kdo co má. Aby ze všeho nevyšlo jen prvních 30 stran s dovětkem "zbytek rukopisu se nepodařilo dohledat".

Tiše doufám, že bys mohl pomoci.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Poděkoval(a): 32×
Obdrženo poděkování: 32×

Příspěvekod DAn » 30 dub 2013, 13:53

mek onder píše:Nějaké texty teď jsou rozjednané (chystaji se k vydání)a připravují se tam ke vložení i tato cvičení,která jsou svým působením dost širokého záběru ;) i když jsou dost náročná na provádění i čas.Ještě nevím,jestli vyjdou jen pro určitý okruh lidí zajímajících se o toto téma nebo i v menší míře pro širší veřejnost.

Ahoj,

můžu se zeptat zda a kde se bude možné o tom dozvědět, až něco takového vyjde?

Díky.

marvin
Administrátor
Administrátor
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 386×
Obdrženo poděkování: 510×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod marvin » 30 dub 2013, 14:28

jackietae píše:Ahoj,
můžu se zeptat zda a kde se bude možné o tom dozvědět, až něco takového vyjde?
Díky.

neboj se, na foru se to urcite brzo dozvis :) jenom ho pilně sleduj (nechci tu teda dělat reklamu : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

marvin
Administrátor
Administrátor
Poděkoval(a): 386×
Obdrženo poděkování: 510×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod marvin » 02 kvě 2013, 11:57

palmidar píše:...

Jsem rád, že se Ti forum líbí. Co se týče cvičení - vnímám to stejně. Myslím, že přichází doba (nebo alespoň doba trochu pokročila) a různá díla vychází na povrch. Tak jako nám pan doktor Lumír Bardon svěřil některé materiály a vychází jiné věci - myslím, že by bylo od Tebe hezké, kdyby jsi postoupil svěřená Egyptská cvičení ostatním adeptům. Myslím, že by to všicnni ocenili ! Věřím, že pak bude mít forum opravdu smysl a tímto opravdu poděkuješ : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod palmidar » 02 kvě 2013, 14:51

Marvine, právě jse se bavil s Mek Onderem, řekl mi, že se na vydání nové knihy pracuje, takže snad během příštího roku, by mělo vše vyjít. Pokud by jsi měl opravdu veliký zájem o tato cvičení, tak by jsme se mohli setkat osobně. Bohužel nežiju trvale v České republice a do česka létám jen zřídka, takže by to nebylo hned. Možná že namítneš, proč to nedám tady na stránky v pdf. Pokud by se nepracovalo na vydání tohoto a jiných spisů, tak bych to určitě udělal.
Radim P.
:)

gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Poděkoval(a): 240×
Obdrženo poděkování: 325×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gooolem » 15 čer 2015, 17:09

Podařilo se tedy něco vydat? Pokud ano, je možné od někoho koupit výtisk?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví

Příspěvekod Arex » 15 čer 2015, 19:02

Googlem: redakční práci jsem už udělal, ještě napsat předmluvu a bude to. Pan nakladatel počítá s tím, že kniha do Vánoc vyjde. Víš, ono to má skoro 500 stran, takže kdybych práci dělal moc rychle, utrpěl by text - a to právě nechci. Práce kvapná - málo platná.

Knihu vydá nakladatelství Vodnář v řadě klasiků (Bibliotheca Horev), takže zatím můžeš projít, co už v té edici je. V létě vyjde ještě Papus: Základy tajné vědy, což je 380 stran poučení i praxe.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Poděkoval(a): 240×
Obdrženo poděkování: 325×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gooolem » 16 čer 2015, 14:11

Tak to klobouk dolu! To se moc tesim. A jak ze se bude dilo jmenovat? Papuse mam celkem rad. Dekuji za info.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví

Příspěvekod Arex » 16 čer 2015, 16:25

Goolem: Informace raději rozdělím.

Bardonovský rukopis se bude jmenovat Pomůcka k introspekci. Je to rukopis z Bardonova okruhu, jím inspirovaný, ale psaný jedním z jeho žáků. V Americe a Rakousku vychází po částech přímo pod Bardonovým jménem, ale to pravda není.

Navíc, a to je horší, ji někdo pro rakouské vydání upravil (zkrátil, něco připsal, prostě jednal dosti svévolně), a z této verze všichni překládají. Takže bude asi dost důležité vydat originál alespoň česky. Taky jsme se něco nahledali, než se dal dohromady celý.

Papusova kniha se bude jmenovat Základy tajné vědy (v originále Traité élémentaire de science occulte. Kdysi, v letech 1920 až 1921, z této knihy vyšly česky asi dvě pětiny pod jménem Tajná věda. A protože jsem to momentálně já, kdo splácí "ediční dluhy" Grieseho, Universalie a zkrátka celé té klasické větve hermetismu, tak jsem ji prosadil k novému vydání - v nesrovnatelně lepším překladu a úplnou.

Protože Papus knihu pořád přepisoval a doplňoval, sehnali jsme dvě různá stará vydání (5. a 7.), srovnali texty i ilustrace, vybrali, co je kde navíc a nechali přeložit u renomované překladatelky a hermetičky v jedné osobě. Takže české vydání, pokud teď nezkazím poslední korekturu, na které právě pracuji, bude lepší, než jakékoliv francouzské, protože jsme si dali práci s pečlivým hledáním. Tak nám dej náš milý Pán, ať to dopadne dobře.

A vlastně ještě jednu zajímavost. V rukopise se dochovala Papusova předmluva pro české vydání, které bylo plánováno už v roce 1905 (a nevyšlo). Tento text jsem vypátral a bude součástí našeho vydání. Takže se je na co těšit.
Naposledy upravil(a) Arex dne 18 čer 2015, 07:20, celkem upraveno 3 x.

Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 366×
Obdrženo poděkování: 262×

Příspěvekod Adam » 16 čer 2015, 20:01

Lukáši, klobouk dolů...
Svolit k tomu, co jest.

Zpět na “Zajímavosti”