Nemohu se pohnout z místa

Základ studia
Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Nemohu se pohnout z místa

Příspěvekod Havran » 21 bře 2013, 10:20

"Nemohu se pohnout z místa"

Ahojte, BOKZ se s přestávkama věnuju už dlouhou dobu. Cvičím, pak z toho vypadnu a začínám znovu.

Úvod do problému: Poslední výpadek bylo hraní onlinovek s vytvořením silné závislosti. Nakonec jsem musel vyhodit PC, protože jsem se hrubě neovládal a osobní i pracovní život se řítil do průšvihu. Nicméně pokus o záchranu se mi podařilo nastartovat a vrátil jsem se k normálnímu životu a cvičení.

Problém: Cvičení které jsem dřív zvládal během 5ti dní teď provádím už přes tři týdny a výsledky jsou téměř neznatelné. Silně mě to znepokojuje.

Uvítám jakoukoliv radu nebo povzbuzení ke cvičení, protože bez rozpoznatelných výsledků jsem nejistý a ztrácím chuť do cvičení.

Děkuju předem za vaše reakce.
Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 21 bře 2013, 10:48

Havran píše:"Nemohu se pohnout z místa"


Ahoj,

zkus méně očekávat a mít se víc rád, jak právě jsi.

Možná bych ještě poradil jednu věc, jak do věci vnést více harmonie a méně vidění nedokonalosti.

Když si představíš pravdu ke které směřuješ - ta pravda je vždy kompletní, plná a je vždy pravdou. I teď existuje. Je dokonalá, kompletní i teď. Nemůžeš jí vylepšit.

Svým úsilím nezměníš onu pravdu, avšak můžeš se jí otevřít a vyladit se na ní.

Ber to tak, že v jádru dokonalý jsi (sám jsi tou pravdou již teď) a otevíráš se vnímání sebe sama.

Snaž se i teď vidět jako dokonalý (ve své podstatě, kterou pořád jsi) a přesto si můžeš pohrávat s atributy vnějšího světa a dávat svému vnímání směr.

Cvič pro radost ze sebepoznání, víc pozoruj a méně očekávej...

Přeji vše dobré
Ankhur
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Adam » 21 bře 2013, 11:24

Milý Havrane,

nejdřív Ti chci poblahopřát, že se ti podařilo odstřihnout od závislosti na PC / on-line hrách. To samo o sobě je projevem vzepřené vůle a záměru, který tě někam vede.

Ankhurova rada je dle mého soudu velmi dobrá, to očekávání a tlační na pilu vše brzdí. Je-li tvou motivací láska k životu, světu, ... a touha po sebepoznání, netrápí Tě tolik, že nedosahuješ velkých výsledků, ale těší Tě každá maličkost, kterou se o sobě dozvídáš. A je toho HODNĚ, co se o sobě lze dozvědět. Konec konců - jsi mikrokosmos - a to, co je dole, je i to, co je nahoře, že?

Nevím, jak dlouho jsi závislosti na virtuálním světě propadl, ani kolik je ti let a jaká je Tvá ostatní každodenní činnost a náplň. Ze své zkušenosti doporučuji spřátelit se s obyčejným životem, každodenními povinnostmi, běžnou prací, základní zdravou životosprávou (která je stejně součástí 1. stupně). Pokud nemám toto, jsou mé snahy o duchovní vzepětí sráženy nevyvážeností právě ve vztahu k okolní fyzické realitě. Uzemnění je nutné. Harmonie a vyváženost jsou podmínkou každého dlouhodobého vzestupu. Brána po nás chce živlovou rovnováhu. Nastolení rovnováhy mezi prací, plněním svých povinností a duchovním cvičením vnímám jako ještě elementárnější předstupeň.

Vše dobré,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 21 bře 2013, 14:13

Havrane, za týden můžeš přijít v sobotu do čajovny. Dojdi jestli chceš vidět lidi, kteří tak jako ty ztroskotávájí a zkouší to znova a znova. Hodně ti to pomůže.

Co se týče počítačů a počítačových her, tak na tom jsme všichni stejně - mě nevyjímaje.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Havran » 21 bře 2013, 17:29

Ahojte,
jsem potěšen, že během krátké doby je tolik příspěvků na mé volání o podporu.
To Marvin,
tu sobotu už mám obsazenou :/ a dalších 8 víkendů taky, ale budu pozorně sledovat ot vlákno a věřím, že mi podaří se s váma potkat. Děkuju za tu informaci o setkávání, nějak jsem na ni zatím nenarazil
To Ankhur
tady bych možná mohl ubrat v očekávání, že to půjde tak jak dříve, na to jsem nebyl vnitřně připraven. No mám co přehodnocovat.
To Adam
Děkuju za podporu, na pilu moc netlačím (spíš vůbec, prostě to tak nějak plyne), ale třeba i tady můžu změnit svůj přístup

Dostal jsem podporu i náměty na změny, tak s tám mohu pracovat.
Díky a ahoj
Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 22 bře 2013, 00:14

Havran : u sebe dost pozoruji to, že čím jsem starší, tak tím je kolem mě více " věcí " , které mě vyrušují. Dříve jsem neměl žádné starosti, staral jsem se jenom sám o sebe, okolní svět mě v této souvislosti tolika nevytahoval z uvnitřnění. Dnes jsem sice vnitřně mnohem dál, ale mám také více povinností k okolnímu světu. Člověk řeší věci, které dříve vůbec nemusel. Jestli je to dobře nebo špatně , je úplně jedno, životní fáze se mění a s tím přichází i mnoho jiného.
Také jsem si všiml, že je důležité z cvičení nevypadávat. Jakmile se to stane , tak je dost náročné se vždy vrátit na místo, tam kde člověk skončil. Když už , tak se alespoň udržovat , to znamená pravidelně cvičit základní meditace.
Zásadní je se umět od toho "běžného" života odpoutat. Pokud k tomu nedojde, tak je jasné , že nejsou výsledky. Musí dojít k pročištění vědomí, pak se cvičí mnohem jednodušeji a rychleji, prostě to pak jde.
Třeba taková hodinová meditace udělá hodně moc. Pak jdou Bardonovi cviky, jak po másle :)

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Havran » 22 bře 2013, 11:27

Ahoj Ondro,
meditace před cvičením by byla dobrá, ale narážím na problém s časem
Sport 0:10 (roztažení ráno) + 0:10 (posilko odpoledne) + 0:30 (běh večer), BKOZ (Duch, Duše, Dech) 0:35 (RÁNO) + 1:00 (večer), Flétna 0:40 (cestou do práce), Němčina 0:20 (cestou do práce), Práce, Rodina, Domácnost 6:00-20:00

Není toho moc co chci zvládat, jenom ta Flétna "není nezbytná" ... ale mám potřebu doplnit si aspoň nějaké hudební vzdělání.

Tak jsem zvědav na názor vás lidiček z venku :)

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 22 bře 2013, 11:45

život je otázka priorit. některé věci se prostě musí vyhodit. ale ubezpečím tě, s tímhle zápolí naprosto všichni!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 22 bře 2013, 11:56

Přesně jak píše Marvin, vše je na úkor něčeho, s tím se musí člověk smířit. Nic není zadarmo.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Firzen » 22 bře 2013, 18:45

marvin píše:život je otázka priorit. některé věci se prostě musí vyhodit. ale ubezpečím tě, s tímhle zápolí naprosto všichni!

Taky s tím zápolím :D
Řeším to většinou tak, že když ráno nestihnu třeba rozcvičku, tak si ji pak dám jindy během toho dne.
Myslíš, že je to tak postačující?

Nejčastěji stíhám ráno studenou sprchu, protože pro mě má nejlepší poměr námaha / výsledek. :D

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 24 bře 2013, 22:22

pravidelnost má svůj účinek. je lepší vstát dříve nebo naplánovat cvičení na takovou dobu, aby jsi ho stíhal vždy. pokud se nedaří pocvičit celou sestavu, tak alespoň část, pár cviků. Odpoledne většinou není čas - ale není naškodu to projet třeba po práci nebo škole.

nicméně rutina a ten zvyk má svou výhodu - energie a prožitek se násobí, umocňuje a zdokonaluje. automaticky se ti navozují energie, pocity, soustředění..atd atd..

zkus si to lépe zorganizovat (pokud seš doma a necestuješ, tak je to vždy pod tvým velením)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Havran » 26 bře 2013, 21:40

Ahojte tak jsem trochu prioritizoval (krásné české slovo) a změnil si lehce plán dne. Taky jsem na základě předchozích rad zrušil očekávání (že dané cvičení zvládnu - i když bych chtěl...) a uvidím kam mě to dostane.
Zdar a sílu ...
...síla s tebou Luku ...
no však to znáte :)
Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ankhur » 27 bře 2013, 10:18

Tak to je fajn :))
Můžeš zkusit realizovat různá cvičení i během dne při činnostech, kdy to jde. Třeba někam jdeš, něco děláš...určitě Tě samotného napadne, kdy co zkoušet. Zkoušet s otevřenýma očima.

Pak Ti poradím obecně, zkus víc vnímat, pozorovat, vyciťovat než o všem jen přemýšlet.

Uvidíš, co to vše přinese.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Petr
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2013, 22:24
pohlaví:

Re: Nemohu se pohnout z místa

Příspěvekod Petr » 15 čer 2013, 10:47

Tak to se rád připojím do klubu. :-D

Pro mě je asi nejhorší překážkou pocit, že nemám dost času, den má málo hodin atd. Docela dlouho jsem s tím bojoval a přestože jsem se zbavil spousty svých aktivit, tak jsem měl stále dojem, že prostě více času nemám. Nakonec jsem to vyřešil tím, že jsem po nějakou dobu sledoval svůj denní rozvrh a moji skutečnou vytíženost. Paradoxně jsem zjistil, že mám přes svoji vytíženost času poměrně dost a spíš je to o tom, jak se s ním zachází.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Nemohu se pohnout z místa

Příspěvekod dar » 15 čer 2013, 19:04

Zazněla tady spousta dobrých a zajímavých rad. Z mého pohledu však jen zmírňují následky. Nejdou po příčině.
Skromně se domnívám, že bys měl důkladně pátrat po původu tvého útěku z reálného života do světa her, nekompromisně zvážit všechny možnosti.. i to, zda tvůj útěk z reálu do světa magie není stejného původu, jako hry.
Dokud to v sobě nezpracuješ, budeš stále bojovat se stejným protivníkem v jiných kabátech. Zde podané rady ti sice nastaví základní pravidla boje, ale neodstraní to, s čím teď či v budoucnu budeš bojovat.
Vyhozením PC jsi problém nevyřešil, pouze před ním zavřel oči.

Až na druhém místě bych řešil to, že ti některé věci nejdou tak jako dřív.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů