Re: Mentální úroveň

Základ studia

Mám zájem o Setkání červenec 2022

Anketa končí za 24 čer 2022, 14:11

16.7.2022
11
marvin , Adam , Helena , zebyja , Zuzana , Ištar , Flox , Saila , Tomáš , Sen , Firzen
39%
17.7.2022
11
marvin , Adam , Helena , Zuzana , Flox , Saila , Tomáš , Sen , zebyja , Firzen , beo
39%
měl bych zájem o akci s přespáním 16.-17.7
6
Adam , Helena , Sen , Flox , Saila , Firzen
21%
 
Celkem hlasů: 28

Emily
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2010, 09:30
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Emily » 24 čer 2010, 16:41

marvin píše:Tak já bych neřekl, že zájem je pramalý.-) Když se podívám na to kolikrát byl tenhle topic přečtený (109 doteď) tak myslím, že se na to lidi dívají. Je teda zajímavé, že moc nepřispívají, ale třeba je to otázka času.



Myslím si, že mnohí sa skor obávajú, aby neporušili mlčanlivosť.
Viem, že sa viacerí domnievate, že si tú možeme radiť... ale ja neviem.... Na niektoré otázky sa asi može odpovedať bez problémov, ale na iné... Jednoducho tým že na danú otazku odpoviete a tá odpoveď bude dobrá, ľudia okamžite pochopia že ste tým cvičením alebo prešli alebo sa ním už zaoberáte a teda ste prešli úspešne všetky cvičenia pred ním. A internet anonymný predsa nie je.

Z mojej krátkej skúsenosti s Bránou možem povedať, že odpovede na moje otázky a nejasnosti sa dostavili počas cvičenia, premýšlania... proste nakoniec som si pomohla sama. Nie nadarmo píše FB že nijaký Guru nám na začiatok nemože poskytnúť viac a lepšie ako je to čo je napísané a vysvetlené v Bráne.

Ale aj tak je skvostné že je tu toto fórum, som taká rada, že nás je viac.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 24 čer 2010, 18:30

Jsem přesvědčen, že je "nás" mnohém více než je vidět. Tohle fórum je jenom maličký zlomeček, taková "minikomunita" lidí, kteří se o to třeba byť i jenom zajímají.

A opět co se týče mlčenlivosti... znovu si myslím, že strašně záleží na podání. Že zasvědcenec by se neměl v žádném případě nikdy chvástat, chlubit nebo předvádět. Stejně tak nikdy nemůže nahradit žádného vůdce. Tohle fórum si představuji spíše jako virtuální setkání adeptů, kteří mají nějaké dotazy a kteří by se normálně radili fyzicky mezi sebou. Není nutné hned všem "dokazovat" jaké úrovně jsme dosáhli, jenom prostě když bude mít někdo s nějakým cvičením problém, tak jiný člověk může mít radu jak na to... a je na Božské Prozřetelnosti jestli nám ta rada pomůže nebo ne.. pokud člověku není dáno aby uspěl, tak mu nepomůže žádná rada ať už z fóra, od guru nebo od jiného aspiranta..

Co se týče Brány samotné je to v základu dokonalý systém, ale já osobně bych se nikdy nebránil komentářům k Bráně od ostatních lidí, kteří ji sami zvládli a mají nám jak pomoci v cestě. Lidé jako Rawn Clark, William Mistele, Emil Stejnar apod jsou takový menší "mistři" (samozřejmě ne jako Mistr Bardon) a i oni nám mohou přiblížit onu tématiku. Ať už třeba jenom tím, že dokážou techniky popsat daleko detailněji a přesněji - abychom neměli pochyb, zda to cvičíme správně, nebo jednoduše dokáží mluvit a vyjadřovat se lépe v současné době.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ross
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2010, 19:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ross » 03 črc 2010, 09:35

Co se týká mlčení,tak muj názor je že,pokud o tom mluvime se zasvecenym tak jde o podporu učení teorii nebo praxi a každemu z nas je dobra rada nad zlato.

Ale z vlastni zkušenosti vím že mluvit z nezasvěceným nebo třeba nevěřícím tak je to podkopavání vlastniho sebevědomý vůle atd.Člověk nezasvěceny si na vas ukazuje prstem že jste blazni ,nebo terčem posměchu ,muže vas pomlouvat a tim padem na vas sesila negativní energii.
Tož asi tak ;)
:lev:

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 15 dub 2012, 23:32

Zdravím a zakládám nové vlákno.

V Mildově ego-koutku nadhodilo několik lidí, že bychom se mohli potkat. Toto vlákno je určeno domluvě tohoto (a případných dalších) setkání, ale také rozlišování, o čem mlčet a o čem mluvit, a zkušenostem s prožíváním osamělosti, která se čas od času dostavuje (IX), vyvažována potřebou osobního sdílení s podobně smýšlejícími.
Naposledy upravil(a) Adam dne 16 dub 2012, 00:50, celkem upraveno 1 x.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 16 dub 2012, 00:48

Pokusím se upřesnit, o čem v této souvislosti přemýšlím.

1) Osamělost Můj oblíbený autor, Thorwald Dethlefsen, v knize Osud jako šance zmiňuje zkušenost, kterou jsem opakovaně udělal (knihu jsem půjčil, zkusím parafrázovat): Na Cestě sebepoznání a duchovního růstu člověk zákonitě prochází obdobími velké osamělosti, kdy jakoby mu nikdo nemohl porozumět, lidé -včetně nejbližších- jsou vzdálení, ba cizí, není komu a jak ukázat to, co vidím, cítím a prožívám, "uvěznění" okolí ve světě je tak silné, že nás samotné činí vězni našeho poznání, jež -nesdílené- naplňuje více smutkem než radostí. Stejně zákonitě jako tato období přichází, po čase také končí, aby se v budoucnu zase vrátila...

Je toto, Anubisi, Tebou zmiňovaný pocit odloučení..?

Anubis píše:
Kdo touží po opravdovém zasvěcení musí k němu opravdově přistupovat. Není nic špatného na tom, že ještě nacházíte záliby ve vnějším světě. Však si (s mírou) vyzkoušejte vše, co vás láká. Jednou ale zákonitě přijde velké rozčarování a pocit odloučení od všeho - potom už nebude na výběr.


Není důvod domnívat se, že podobné stavy nenavštěvují i pokročilé duchy. Byť je v následující ukázce ze Vzpomínek (s. 42) akcentována trochu jiná poloha, domnívám se, že je to zkušenost stejného druhu:

Vzpomínky na FB píše:
Když jsem se ptal, proč je tak zasmušilý, ač jinak vždy naložen k žertování, mi odpověděl: "Myslíte si, že nevděk lidí, kterým jsem vždy ze všech svých sil pomáhal, mě nebolí, nemrzí?" Myslel jsem si v duchu, že takový Mistr musí být i nad to povznesen a se vším vyrovnán. Dnes je mi to jasné a vzpomínám na podobná slova Kristova, která pronesl ve svých posledních hodinách.


Občas na mě osamělost dolehne. Jak na vás? A bývám z toho smutný. Tím spíš, že kompenzace v podobě komunikace s vysokými inteligencemi (nebo jen se svým průvodcem) se zdá být v nedohlednu. Jsem začátečník, pokročil jsem jenom v oblasti jakéhosi vnitřního nastavení, kdy nedokážu nevnímat odpovědnost za vše, co se mi děje, kdy mi došly výmluvy na cokoli vně, kdy vím, že je to jenom na mně, na nikom jiném. Ale i to málo mezi mě a ostatní dokáže postavit takovou stěnu nepochopení, že se ani nesnažím něco vysvětlovat. A tak mlčím.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 16 dub 2012, 02:14

2) Mlčení Bardon k mlčení vyzývá celkem často. Mluví o hazání perel sviním, říká, že nemá smysl přesvědčovat ty, kdo ještě nedozráli pro dané poznání. Taky hned v úvodu praktické části Brány doporučuje laskavý přístup k druhým (nechtít jim činit výtky) a přísnost k sobě samému v souladu s heslem: Dbej, abys měl vždy čisto před vlastním prahem. Zároveň ale nabádá zasvěcence, aby upřímně hledajícím věnovali maximum pozornosti a pomoci.

To, že mlčení znamená Moc a že je prospěšné toto umění ovládat, dokazuje mj. nespočet úsloví. Mlčeti zlato... Člověk je pánem toho co neřekl, ale otrokem toho co vyslovil... Tichá voda... A je jedním ze čtyř pilířů, že ano.

Častěji se potýkám s tím, kdy promluvit a co říct. Na toto téma už někde ve fóru diskutoval FTX s dalšími, souvisí to mj. se společenskou angažovaností a vyjadřováním se k tomu, co považuji za "špatné" v duchu rčení - K vítězství zla stačí, aby dobro mlčelo. - Osobně se kloním k náhledu, který skepticky pohlíží na všechny "svaté války" a zastává názor, že Dobro nebojuje se Zlem, nýbrž činí dobro... Z hlediska účinnosti změny jsem přesvědčený, že jediným opravdu fungujícím přístupem je jít příkladem - žít ryze to, čemu věřím, a nechat to nenásilně působit...

Přesto - - - budu velmi vděčný (a jistě nebudu sám) za postřehy ostatních k tomu, kdy NELZE mlčet. A nešetřete ani poznatky k mlčení.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 16 dub 2012, 03:00

3) Setkávání Dávno, dávno mám v sobě obraz setkání dvou mistrů. Nevím, kde se ve mně vzal. Je v něm zahrnutá určitá nedosažitelnost vytouženého splynutí duší (po kterém každý občas zatouží) a zároveň je v něm obsaženo porozumění jiného druhu. Vypadá to asi takto:

Mistr velkého vědomí a značného poznání - má mnoho žáků, posluchačů, kterým se snaží přiblížit něco ze své moudrosti - drtivá většina zůstává jeho slovy tragicky nedotčena, zcela se míjí s podstatou sdělení, které jim buď hned uteče mezi prsty nebo ho překroutí a pokřiví svou omezenou myslí - mistr to ale bere s nadhledem a trpělivě znovu a znovu opakuje, hledá nová přirovnání a obrazy - jednou jde po cestě a proti němu kráčí druhý takový mistr - ačkoli je v obou touha sdílet své poznání, nezastaví se ani nepromluví - snad si jen na okamžik pohlédnou do očí - ale v té chvíli, kdy se míjí, si oba jasně uvědomí, že prožívají totéž a naplní je to nesmírnou radostí - je jim jasné, že jakékoliv vyslovování by k ničemu nevedlo, že by jenom rozmělnili obsah - a tak po zbytek života pokračují ve své práci.

Sorry, jestli je to pro někoho moc sladké, pohádkové nebo nedomyšlené, je to prostě obraz. Byl jsem svědkem mnoha nevydařených setkání zničených přílišnými očekáváními, která do nich byla už předem vložena. Nepochybuji ale, že setkávání lidí je cenné. Koneckonců - lidé jsou to nejcennější, co nás tady na Zemi potkává a prověřuje, ne? Když už se ale osudovým řízením člověk setká s takovou řádkou blbců, bylo by fajn občas pobýt i s "bratry ve zbrani", co říkáte? ;)

Takže - marvine, Anubisi, Mildo, Charone, mek ondere a další, co se někde potkat a obohatit se svou přítomností in natura? Kdy - Kde?

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod marvin » 16 dub 2012, 09:33

tak asi první kde? Brno? něbo někde ve středu republiky? osobně se mi moc nechce do prahy, ale nebyl bych proti na otočku..

mimochodem já jsem z moravy, z jižní, uvádím to jenom pro orientační rozdělení.. ať tedy každý napíše odkud je přibližně, ať to můžem nějak narýsovat..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 16 dub 2012, 12:31

Kde - do Prahy se mi také úplně nechce, ale asi by bylo strategické zvolit nějaké větší město - nadhazuji tedy Brno a Olomouc (ta by mohla být přijatelnější pro Ostraváky, Opaváky...) případně navrhněte ještě něco víc na západ - Žďár n. Sázavou?
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod mek onder » 16 dub 2012, 23:09

Zdravím :) myslím,že Brno by vyhovovalo,je to tak akurát a ještě i dostupné odevšad.. ;)
Já jsem od Ostravy - Opavy..

Ať se daří.

Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Firzen » 17 dub 2012, 00:15

Ahoj, vím, že to možná působí trochu ukvapeně na to, že to je můj 1. příspěvek.. Ale rád bych se s vámi viděl a tak trochu vás poznal. Přijedu kamkoli, jen mi to musí vyjít časově.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 18 dub 2012, 22:35

S Brnem nemohu nesouhlasit :D
Časově se zkusím přizpůsobit, pro začátek si udělejme přibližně jasno:

všední den / víkend
dopoledne / odpoledne / večer
venku / v čajovně / v hospodě / u mě doma (nebyl by asi ani problém s noclehem)

?

Firzene, jsi vítán.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod marvin » 19 dub 2012, 08:29

viděl bych to na vikend, dopoledne. přespat bych asi neplánoval. spíš pokec a pak bych valil zpět. času je málo :) jinak místo : no.. čajovny mám rád, ale někdo s tím může mít problémy.. hospody moc nemusím, ale asi bych to přežil. u někoho doma.. těžko říct.. ideál asi v létě někde na zahrádce :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod marvin » 19 dub 2012, 08:30

jo a taky by to chtělo vymyslet nějaký program, nebo něco..ať tam na sebe jenom trapně nekoukáme:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Adam » 19 dub 2012, 09:50

Souhlasím, nějaký program to bude chtít, zamyslím se, zkuste i ostatní. A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů